5 najlepszych książek nauce gry na gitarze

2 marca, 2018

Gitara – niezmienny wabik na płeć przeciwną i instrument, który jak żaden inny wzbudza skrajne emocje. Choć wydawałoby się, że gra na gitarze jest osiągalna dla każdego i łatwa jak tabliczka mnożenia to okazuje się, że zbyt wiele osób rezygnuje po kilku próbach. Jednak – to prawda nauka gry na gitarze nie jest fizyką jądrową, najważniejsze jest jednak by dobrze się do niej przygotować.

Możemy polegać na nauczycielu bądź być samoukami, ale w jednym i drugim przypadku wielką pomocą okazują się dobrze opracowane i wartościowe książki o nauce gry na gitarze. Sprawdź porady od profesjonalisty.

Poniżej spis kilku książek, którym naprawdę warto poświęcić swoją uwagę.

Zacznijmy od pozycji, jaką jest książka Bożeny Zasiecznej o wiele mówiącym tytule: „Nauka gry na gitarze”. Tak jest w istocie, bowiem w tym poradniku krok po kroku odkrywamy tajniki gry. Jest przeznaczona dla początkujących gitarzystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem i nie wiedzą jeszcze z jakim stylem gry zaprzyjaźnić się najbliżej. Podręcznik podzielony jest na dwie części – w pierwszej są lekcje z podziałem na stopień zaawansowania, natomiast druga część książki jest poświęcona akordom.

Drugą propozycją jest „Graj na gitarze”. Podręcznik do nauki gry na gitarze akustycznej i elektrycznej + CD, wydawnictwa MUZA S.A. Co tutaj można znaleźć? Nie rozpisując się wystarczy podkreślić, że ten tomik to przede wszystkim podręcznik dla początkujących gitarzystów pełen wszelkich informacji i porad, które są mu na tym etapie nauki niezbędne. Całość napisana łatwym i zrozumiałym językiem.

Graj na gitarze”

„Nauka Gry na Gitarze Elektrycznej i Akustycznej” to nasz numer trzy, z ramienia wydawnictwa Bauer-Weltbild Media. Można powiedzieć, że ten podręcznik dla gitarzystów jest po prostu doskonały. Idealny pomysł na praktyczny prezent dla osób, które chcą szybko i łatwo pojąć podstawy gry gitarowej. Wiedza podzielona na zgrane etapy – przechodząc przez kolejne stronice książki równocześnie poznaje się coraz trudniejsze rzeczy – nie odczuwając trudności. Poznajemy podstawy, a później akordy, akordy barowe. Znalazło się także miejsce na strumming czy przebiegi basowe. Dzięki książce nieobce będą także zagrywki rytmiczne grane kostką czy technika palcowa.

Na koniec polecamy książkę zatytułowaną: „Popularne chwyty gitarowe. Podstawy gry akordowej na gitarze” autorstwa Haymana Juliana i wydawnictwa Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A. Już opis tej książki w mediach jest iście zachęcający, bo wskazuje na to że autor rozumie idee i cel przyświecający wszystkim początkującym gitarzystom: przyjemny i produktywny sposób spędzania czasu wolnego. Taka właśnie jest ta książka: produktywna, przyjemna i łatwa do zrozumienia. Możemy w niej znaleźć przystępną prezentację akordów, zarówno durowych jak i molowych od A do G, czyli takie które spotykane są najczęściej w popularnych stylach muzycznych. Jeśli chce się szybko zacząć przygrywanie do gatunków muzycznych takich jak rock, pop, folk czy w muzyka klasyczna – warto zacząć właśnie od lektury tej książki.

„Popularne chwyty gitarowe. Podstawy gry akordowej na gitarze” autorstwa Haymana Juliana

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *