Nowości książkowe dla dzieci 2017

16 maja, 2017

W 2017 roku na polskim ryku wydawniczym pojawiło się wiele nowości książkowych skierowanych do najmłodszych czytelników. Te książki są idealnym pretekstem do rozwinięcia w dzieciach pasji czytania, a także po prostu do spędzenia czasu wraz z rodzicami – na przykład na wieczornym czytaniu do poduszki. Różnorodność tych pozycji sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie – coś co będzie stanowiło idealną lekturę dla dzieci w każdym wieku.

Dziecięce nowości książkowe w roku 2017

Jedną z takich propozycji, które ukazały się w tym roku na rynku jest książka pod tytułem „Duszan”, autorstwa Antoniny Todorović. Jest to ciepła opowieść o chłopcu, którzy przeżywa niesamowite przygody i odkrywa wiele tajemnic. Z pewnością spodoba się wszystkim dzieciom, które lubią odkrywać nieznane oraz szukają lekkiej, przygodowej pozycji do lektury. Przekazuje wiele nieprzemijających wartości – przede wszystkim o sile przyjaźni oraz braterskiej miłości, a także o mocy wyobraźni i fantazji.

Nowości książkowe dla dzieci 2017Kolejna pozycja „Burze kuchenne i bestie bezsenne. Dziewczynka” jest przeznaczona dla dzieciaków powyżej 4 roku życia (ze względu na treść raczej dla dziewczynek, choć książka występuje również w wersji dla chłopców). Na uwagę w tej pozycji zasługuje przede wszystkim niebanalna formuła oraz treść, która spodoba się wszystkim małym czytelnikom. Idealna do wspólnego czytania z rodzicami, ze względu na przekazywane informacje i wartości dotyczące zwykłych, codziennych sytuacji, zmagań i problemów. Atrakcją dla dziecka jest możliwość wpisania swojego imienia w wyznaczone miejsca – dzięki temu każda dziewczynka może stać się prawdziwym bohaterem książkowym.

„Podróż do wnętrza ucha” to przykład książki, która bawi, rozwija i uczy w jednym. Stanowi doskonałe meritum wiedzy na temat narządu, jakim jest ucho – informacje są przedstawione w sposób łatwy i zabawny, przystosowany do najmłodszych. Na uwagę zasługują barwne ilustracje i obrazki, które znacznie uprzyjemniają i czynią proces czytania pozycji znacznie bardziej atrakcyjnym. Być może ta pozycja rozbudzi w dzieciach zainteresowanie anatomią człowieka? Z pewnością warto się o tym przekonać – przednia zabawa podczas czytania gwarantowana.

Świetną propozycją dla dzieci jest także książka „Spacer”, autorstwa Katarzyny Boguckiej. Książka w formie obrazów, którym nie towarzyszy ani jedno słowo – może stanowić idealny pretekst do snucia opowieści na temat przedstawionych wydarzeń, które dotyczą całego życia człowieka i wielu problemów z którymi się styka. Świetnie rozwija wyobraźnię i może stanowić idealne dopełnienie czasu dziecka spędzonego z rodzicami na dobrej zabawie.

Wśród polecanych nowości warto także zwrócić uwagę na książkę „Złota różdżka” Hoffmanna – klasyka literatury niemieckiej z pewnością jest warta zainteresowania, przede wszystkim ze względu na swoją formę oraz humor, który spodoba się nie tylko najmłodszym, ale również nieco starszym czytelnikom.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *