Cechy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów

2 listopada, 2018

Na świecie jest wielu miłośników starych książek, po otworzeniu których w powietrzu przez pewien czas unosi się niesamowity zapach przeszłości, przywodzący na myśl szczęśliwe i beztroskie lata dzieciństwa. Niestety – większość antykwariatów posiada bardzo ubogą ofertę i można w nich kupić jedynie nieco podniszczone publikacje, które na dodatek nikogo nie interesują. Bibliofile postanowili wyznaczyć cehy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów. Jakie kryteria należy przyjąć w czasie zastanawiania się nad tym, który sklep zasługuje na to zaszczytne miano?

Cechy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów:

  1. Tematyka publikacji – naprawdę dobrze zaopatrzony antykwariat powinien oferować klientom nie tylko pozycje z klasyki należące do kanonu literatury polskiej i światowej, ale także powieści czy zbiory poezji dla prawdziwych koneserów, być może nieznane szerszemu gronu odbiorców.
  2. Stan książek – oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, w antykwariacie można znaleźć przede wszystkim książkowe antyki, jednak sędziwy wiek wcale nie powinien być równoznaczny ze złym stanem publikacji. Niedopuszczalną wydaje się sytuacja, w której do sprzedaży zostają dopuszczone pozycje z oderwanymi czy pomazanymi okładkami, bądź podartymi i brakującymi stronami.
  3. Cena – choć oczywiście ustalenie jej wysokości nie rzadko stanowi niemały problem, gdyż z wieloma powieściami czytelnicy wiążą pewne wspomnienia i mają do nich stosunek bardzo sentymentalny i emocjonalny, jedno nie ulega wątpliwości. Koszt zakupu książki nie powinien być mimo wszystko zbyt wygórowany. Dlaczego? Należy pamiętać o tym, że literatura winna stanowić rozrywkę dla każdego czytelnika, nie tylko dla tego, który posiada zasobny portfel

5 najlepiej zaopatrzonych antykwariatów w Polsce to naprawdę fantastyczne miejsca posiadające własny, zupełnie niepowtarzalny klimat. Wchodząc do tych sklepów, można poczuć unoszącą się w powietrzu atmosferę przeszłości, która w większości klientów wywołuje bardzo miłe skojarzenia. Warto, by właściciel antykwariatu dbał o to, by w sklepie panuje odpowiednia atmosfera, ponieważ ma ona wpływ na wyniki sprzedaży. znanym antykwariatem internetowym, który posiada bogata ofertę książek jest antykwariat Amicus: https://www.antykwariat-amicus.pl/. Zachęcam do sprawdzenia jego oferty.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *