5 najlepszych książek o kościele
Książki o Kościele / 20 sierpnia, 2018

W pięciu najlepszych książkach o kościele odnajdziemy omówienia wielu tematów szeroko związanych z instytucją kościoła, jego historią, związaną z nim społecznością. Możemy dowiedzieć się także o konfliktach wewnątrz kościoła, które rozgrywały się w ciągu jego wielowiekowej historii. Dzięki zapoznaniu się z najlepszymi pozycjami traktującymi o szeroko pojętej tematyce kościoła, każdy czytelnik poszerzy swoją wiedzę z tego zakresu oraz bardziej świadomie będzie patrzył na tę instytucję w czasach obecnych.   ”7 wielkich mitów o Kościele Katolickim” Pierwsza z pięciu najlepszych książek o kościele podejmuje tematykę mitów, które narosły wokół  nauczania Kościoła Katolickiego. Kluczowym zadaniem niniejszej pozycji jest próba zbadania i wyjaśnienia siedmiu najbardziej utrwalonych fikcji związanych z instytucją Kościoła. Autor prezentuje najważniejsze fakty bez zbędnych emocji, które zazwyczaj towarzyszą tego rodzaju tematyce. Stara się rzeczowo i z naukową precyzją przedstawić każdy omawiany problem w taki sposób, aby można było oddzielić prawdę od fikcji. ”Zadziwiający kościół. Jak katolicyzm ukształtował nasz świat” Kolejną wartą uwagi pozycją jest ta autorstwa Mike’a Aquilina. W niniejszej książce autor przedstawia nam bezsporne fakty ukazujące, jak bardzo nauka katolicka ukształtowana społeczne normy, które teraz uchodzą za uniwersalne. Stara się udowodnić, że gdyby nie wielowiekowa działalność Kościoła Katolickiego, świat nie wyglądałby tak jak to ma miejsce teraz. Zwraca także…

5 najlepszych książek o religii
Książki o Kościele / 29 lipca, 2018

W pięciu najlepszych książkach o religii przedstawiono temat wiary z wielu różnorakich perspektyw. Dzięki nim możemy odpowiedzieć sobie na wiele fundamentalnych pytań takich jak: czy i w jaki sposób można się nawrócić? Czy istnieje życie po śmierci? Jaką rolę odgrywa modlitwa w zbliżeniu się do Boga? Czy naczynia liturgiczne są święte? Książki te ukazują także temat wiary i religii w kontekstach, o których często zapominany: wiary w obliczu zagrożenia życia, trudów wojennych czy jeszcze innych ekstremalnych sytuacji. Dzięki zapoznaniu się z pięcioma najlepszymi książkami o religii można zmienić swoje postrzeganie tejże tematyki, pogłębić swoją wiedzę, ale przede wszystkim zastanowić się nad swoim osobistym stosunkiem do prawd wiary.

5 najlepszych książek o Janie Pawle II
Książki o Kościele / 22 czerwca, 2018

Papież Jan Paweł II był niewątpliwie  postacią wyjątkową i ważną, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W kilka lat po śmierci został ogłoszony świętym. Jeszcze bliżej jego osobę poznać można dzięki licznym publikacjom na jego temat. Są to zarówno biografie, jak i kroniki czy bogato ilustrowane albumy autorstwa zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Znaleźć w nich można m.in. informacje o jego życiorysie, w tym  także  latach dzieciństwa i młodości oraz szczegółowy opis nauk, które głosił. Wiele osób uważa, że największym hołdem dla Papieża Polaka jest relikwiarz Jana Pawła II.