Kim jest łamacz tekstu?
Książki / 23 lutego, 2019

Mogłoby się wydawać, że napisanie i składanie później tekstów w całość jest bardzo prostą czynnością. Jednak jak się okazuje, gdy bliżej przyjrzymy się tej pracy, którą wykonuje łamacz tekstu, to zrozumiemy, że żeby złożyć dobrą publikację trzeba się sporo napracować. Na początek musimy poprawić wszystkie błędy językowe, jakie powstały podczas pisania i jest to bardzo czasochłonne zajęcie, ale również bardzo ważne dla naszych czytelników. Najczęściej tak bywa w przypadku nowych publikacji, ponieważ kiedy wystarczy tylko zeskanować książkę i przerobić na e-booka to mamy już etap poprawieniu wszystkich błędów pomijany.

Najlepsze książkowe thrillery roku 2017
Książki / 13 grudnia, 2018

Powieść sensacyjna jest gatunkiem literackim wywodzącym się z epoki średniowiecza. Reprezentację niniejszego gatunku stanowiły rycerskie romanse będące kanonem ówczesnej literatury rozrywkowej. Wśród cech gatunku możemy wyróżnić przede wszystkim szybką akcję urozmaiconą licznymi twistami fabularnymi. Celem literatury sensacyjnej, podobnie jak w przypadku thrillerów, jest utrzymanie czytelnika w stałym napięciu.

Antykwariat Amicus zaprasza do literackiej przygody
Książki / 5 grudnia, 2018

Dla wszystkich, którzy czują w sobie zew przygody, internetowy antykwariat Amicus oferuje powieści przygodowe. Ich akcja najczęściej rozgrywa się w podróży i opiewa w wiele zaskakujących wydarzeń. Historia rozwija się tu dynamicznie, a bohaterowie często stają przed zadaniami wymagającymi nie lada odwagi i zaradności. Czytelnik, towarzysząc postaciom w niezwykłych, często tajemniczych zdarzeniach, otrzymuje potężny zastrzyk przeżyć i wspaniałą rozrywkę.

Co zrobić ze starymi i zniszczonymi książkami?
Książki / 10 listopada, 2018

Kto z nas nie zna osoby, która w swojej domowej piwnicy chomikuje stare, zazwyczaj odziedziczone po dziadkach książki? Często są to lektury od dawna nieaktualne lub wybrakowane, do których nie chce zajrzeć już żaden czytelnik. Trudno znaleźć kupca na takie egzemplarze, a żal wyrzucić je po prostu na śmietnik. Pomysły, które mają być rozwiązaniem problemu wydają się niezbyt optymistyczne.

Cechy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów
Książki / 2 listopada, 2018

Na świecie jest wielu miłośników starych książek, po otworzeniu których w powietrzu przez pewien czas unosi się niesamowity zapach przeszłości, przywodzący na myśl szczęśliwe i beztroskie lata dzieciństwa. Niestety – większość antykwariatów posiada bardzo ubogą ofertę i można w nich kupić jedynie nieco podniszczone publikacje, które na dodatek nikogo nie interesują. Bibliofile postanowili wyznaczyć cehy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów. Jakie kryteria należy przyjąć w czasie zastanawiania się nad tym, który sklep zasługuje na to zaszczytne miano?

Drugie życie książek
Książki / 24 września, 2018

Skup książek Masz na swoich półkach w domu lub firmie książki, które nie potrzebnie się kurzą? A może jesteś molem książkowym i mógłbyś kupować książki bez końca, a przeszkodzą są ich wysokie ceny w ogólnodostępnych księgarniach? W Antykwariacie Amicus z powodzeniem sprzedasz swoje używane książki, a jednocześnie – tanio kupisz inne egzemplarze.

5 najlepszych książek do kupienia w antykwariacie Amicus
Książki / 11 maja, 2018

Antykwariat Amicus to zagłębie interesujących książek, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy tutaj odnaleźć książki z prawie każdych dziedzin, które odpowiedzą nam na nurtujące pytania, dadzą chwilę rozrywki, nauczą nowych rzeczy lub przeniosą w magiczny świat, w którym wszystko zdaje się być możliwe. Antykwariat Amicus oferuje między innymi książki historyczne, poradniki, literaturę piękną, literaturę dla dzieci i młodzieży. Pięć najlepszych książek do kupienia w antykwariacie Amicus zapewnia niesamowitą rozrywkę na najwyższym poziomie, ale także pogłębienie swojej dotychczasowej wiedzy czy w końcu relaks. Wszystkie książki można kupić w antykwariacie online.

Najlepsze książki 2017
Książki / 27 grudnia, 2017

Rok 2017 przyniósł czytelnikom wiele ciekawych pozycji. Premiery niektórych z nich były oczekiwane przez długi czas i wzbudziły bardzo dużo emocji. Wśród książek, które zostały uznane za najlepsze w 2017 roku znajdują się zarówno polskie premiery rodzimych autorów i autorek, jak również wiele pozycji od zagranicznych twórców. Duże zróżnicowanie tematyki oraz rodzajów książek gwarantuje, że wśród najlepszych książek tego roku każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.