Kim jest łamacz tekstu?

23 lutego, 2019

Mogłoby się wydawać, że napisanie i składanie później tekstów w całość jest bardzo prostą czynnością. Jednak jak się okazuje, gdy bliżej przyjrzymy się tej pracy, którą wykonuje łamacz tekstu, to zrozumiemy, że żeby złożyć dobrą publikację trzeba się sporo napracować. Na początek musimy poprawić wszystkie błędy językowe, jakie powstały podczas pisania i jest to bardzo czasochłonne zajęcie, ale również bardzo ważne dla naszych czytelników. Najczęściej tak bywa w przypadku nowych publikacji, ponieważ kiedy wystarczy tylko zeskanować książkę i przerobić na e-booka to mamy już etap poprawieniu wszystkich błędów pomijany.

Czym dalej zajmuje się łamacz tekstu?

Kim jest łamacz tekstu?Kolejnym krokiem jest przeniesienie tekstu do odpowiedniego programu graficznego, w którym będziemy mogli dokonać odpowiedniej obróbki tekstu. Na tym etapie będziemy przede wszystkim wybierać czcionki dodawać nagłówki oraz wstawiać zdjęcia. Równie ważne na tym etapie jest zaprojektowanie dobrej okładki na naszej książki, czy to formie drukowanej, czy też elektronicznej.

Łamacz tekstu powinien również przygotowywać publikacje w wysokiej jakości programach, które mają dodatkowe zaawansowane opcje. Dzięki takiemu rozwiązaniu i ustaleniu poprawek z klientem, szybciej zastosuje je, dzięki czemu będziemy mogli przejść do kolejnego kroku.

Można także oczywiście próbować samodzielnie łamać tekst i stworzyć swoją publikacji darmowy w programach takich jak OpenOffice, ale dla osoby, która nigdy tego nie robiła będzie to bardzo duże wyzwanie i z pewnością czasochłonne.

Możemy także zakupić dla siebie odpowiednie zaawansowane programy i próbować wykonywać taką pracę samodzielnie, ale zazwyczaj nauka łamania tekstu zajmuje bardzo dużo czasu i zanim wykonamy odpowiednią pracę, to okaże się, że poświęciliśmy kilka czy kilkanaście dni i dodatkowo niepotrzebnie wydaliśmy pieniądze na program.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór dobrego łamacza tekstu, który dokonywał już wielu różnych publikacji i będzie również mógł sprostać naszym oczekiwaniom.

Ile kosztuje łamanie tekstu?

Do podstawowych kosztów wykonania takiej usługi naliczana jest zazwyczaj ilość znaków. Dodatkowo musimy oszacować także różnego rodzaju tabelę, wykresy czy też zdjęcia, które będziemy wstawiać w publikacji i zazwyczaj za każdym razem będzie to inna cena. Dlatego najlepiej kontaktować się bezpośrednio z łamaczem tekstu i przedstawić swój projekt. Z pewnością przedstawi on odpowiedni kosztorys oraz czas, w jaki mógłby zrealizować dla nas łamanie tekstu.

Więcej o składzie i łamaniu tekstu możesz przeczytać TUTAJ.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *