5 najlepszych książek o nauce pływania
Książki o sporcie / 29 czerwca, 2018

Książka o sporcie?  Wydawać by się mogło, że teoria w przypadku sportu jakim jest pływanie jest zbędna, że wystarczy sama praktyka. Nic bardziej mylnego! Aby dobrze opanować technikę pływania, nauczyć się prawidłowo oddychać i zoptymalizować swoje ruchy niezbędne są podstawy teoretyczne i wiedza. Opisane poniżej książki z pewnością okażą się interesujące i pomocne zarówno dla amatorów, chcących nauczyć się pływać – więcej informacji o nauce pływania na stronie agamasport.pl.

Narciarstwo książki – najlepsze publikacje o nartach
Książki o sporcie / 8 kwietnia, 2018

Przygotowujesz się do wyjazdu narciarskiego? Będą to Twoje pierwsze próby na stoku, czy może jesteś już starym wyjadaczem, który początki ma dawno za sobą? Niezależnie od Twojego poziomu, umiejętności i celu, w jakim szusujesz po stoku, warto przeczytać wymienione poniżej książki, aby poczuć się jeszcze pewniej i czerpać jeszcze więcej z radości białego szaleństwa. W tych pięciu książkach o narciarstwie znalazło się wiele praktycznych i profesjonalnych porad, które na pewno przydadzą się wszystkim narciarzom. Jak uniknąć kontuzji i urazów mięśni? W jaki sposób starać się upadać? Jak wypracować w sobie jeszcze lepszą równowagę i zwinność? Jakie ćwiczenia włączyć do rozgrzewki przed zjazdami? Te i wiele innych informacji znajdziesz w każdej z tych pozycji. Ich autorzy postarali się nie tylko o stworzenie kompetentnego kompendium wiedzy, ale również zadbali oni o lekką formę, przepięknie ilustrowaną i opatrzoną ciekawymi fotografiami. To wszystko z kolei sprawi, że zawartą w nich wiedzę szybko i sprawnie zapamiętasz, a następnie z powodzeniem wykorzystasz w praktyce.

5 najlepszych książek o golfie
Książki o sporcie / 18 lutego, 2018

Ponad 550 lat temu, w pięknej Szkocji narodził się… Golf. Był chyba najszybciej rozwijającym się sportem – obecne istnieje ponad 550 pól golfowych w całej Szkocji. Szkocja jest wręcz zapełniona przez ogrom pól golfowych na każdym kroku i zawsze można zobaczyć kogoś ciągnącego lub pchającego wózek golfowy po chodniku. Szkocja jest kolebką golfa i inspiracją do gry dla całej reszty świata.