5 najlepszych książek do kupienia w antykwariacie Amicus

11 maja, 2018

Antykwariat Amicus to zagłębie interesujących książek, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy tutaj odnaleźć książki z prawie każdych dziedzin, które odpowiedzą nam na nurtujące pytania, dadzą chwilę rozrywki, nauczą nowych rzeczy lub przeniosą w magiczny świat, w którym wszystko zdaje się być możliwe. Antykwariat Amicus oferuje między innymi książki historyczne, poradniki, literaturę piękną, literaturę dla dzieci i młodzieży. Pięć najlepszych książek do kupienia w antykwariacie Amicus zapewnia niesamowitą rozrywkę na najwyższym poziomie, ale także pogłębienie swojej dotychczasowej wiedzy czy w końcu relaks. Wszystkie książki można kupić w antykwariacie online.

”Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”

Jest to pierwsza z pięciu najlepszych książek do kupienia w antykwariacie Amicus. Pozycja ta powstała na skutek kolejnej bardzo udanej współpracy Marii Czubaszek i Artura Andrusa, jednak co ciekawe, tym razem do ich prześmiewczych rozmów o życiu dołącza mąż satyryczki- wybitna postać jaką jest słynny jazzman Wojciech Karolak. Ta trójka wybitnych osobistości porusza szereg ciekawych tematów: małżeństwo dwojga indywidualistów, wspomina prl, jazz oraz szereg przyjaciół znanych jako wybitni artyści: Koftę, Urbaniaka czy Dobrowolskiego. Z książki dowiemy się wielu ciekawych anegdot z życia rozmówców, ale i nie tylko.

”Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań”

Kolejną pozycją wartą polecenia jest z pewnością książka opowiadająca o Eugeniuszu Bodo- jednym z łamaczy damskich serc, w którym kochały się wszystkie kobiety bez względu na wiek w czasach dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Autor kreśląc postać Bodo na kartach swojej książki, w znakomity sposób oddaje niepowtarzalny klimat przedwojennej Warszawy w tak realistyczny sposób, że czytelnikowi wydaje się, że przebywa wśród urokliwych miejsc tego miasta i oddaje się rozmaitym rozrywkom wśród otoczeniu plejady znamienitych gwiazd ówczesnej sceny teatralnej.

”Znani i bogaci o własnym biznesie”

Kolejną znakomitą pozycją książkową możliwą do kupienia w antykwariacie Amicus jest ta poruszająca temat biznesu, jednak w zupełnie innym świetle- z perspektywy osób, które osiągnęły sukces w tym obszarze i w tym miejscu swojego życia chcą opowiedzieć o tym, jak udało im się dojść do swoich marzeń. Niekiedy historie te mogą wydawać się aż nazbyt zaskakujące, czasem aż szokujące, jednak w znakomity sposób ukazują, że realia prawdziwego biznesu rządzą się swoimi prawami i to, co nam czytelnikom może wydawać się dziwne, dla nich było kluczem do osiągnięcia sukcesu.

''Znani i bogaci o własnym biznesie''

”Kulisy katastrofy Powstania Warszawskiego”

Wartą uwagi książką jest także pozycja poruszająca bardzo kontrowersyjny temat, a więc klęski Powstania Warszawskiego. W niniejszej pozycji autor stara się przedstawić Powstanie Warszawskie z chłodnej perspektywy, przyjrzeć się jego założeniom, podejmowanym decyzjom i odpowiedzieć sobie na pytanie, które od wielu lat zadają sobie rozmaici historycy: dlaczego Powstanie Warszawskie upadło? Książka prócz analiz autora, zawiera także wypowiedzi samych Powstańców, przedstawia kulisy podejmowanych decyzji oraz zawiera dokładny bilans, oceny i porównania wszelkich starć.

”Mity, legendy i podania ludowe”

Ostatnią z pięciu najlepszych książek, które warto zakupić we wspomnianym antykwariacie, jest książka opowiadająca o rozmaitych mitach, legendach i podaniach ludowych. Jest to znakomita pozycja dla każdego, kto chociaż na chwilę chce przenieść się w magiczny, nie do końca realny świat i zapoznać się z ciekawymi historiami, które od wielu lat przekazywane były z pokolenia na pokolenia. Dzięki wielu legendom czy podaniom wyjaśniano istniejący stan rzeczy, co potem miało wpływ na wiele rozmaitych wydarzeń. Pozycja obowiązkowa dla dużych i małych!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *