5 najlepszych książek o rozwodach

6 maja, 2018

Rozwód z reguły nie należy do przeżyć przyjemnych i wartych chwalenia się w osobistych biografiach. Temu wydarzeniu zazwyczaj towarzyszą ogromne emocje, nerwy oraz brak zgody między obiema stronami, nierzadko podyktowany urażoną dumą z powodu zdrady lub spraw majątkowych. Czy za pomocą fachowej literatury można nauczyć się rozstawać z klasą i bez zbędnego żalu, aby poczuć oddech wolności bez konieczności przechodzenia przez piekło? Wiele zależy od naszych indywidualnych wartości, ale nie da się ukryć, że są takie książki, dzięki którym trauma rozwodu będzie łatwiejsza do zniesienia. By była mniejsza warto skorzystać z usług adwokata zajmującego się rozwodami – przeczytaj co może Cię spotkać na rozwodzie na stronie adwokata Małgorzaty Tokarz.

“Rozwód i separacja”

“Rozwód i separacja” wydawnictwa C.H. Beck to praca zbiorowa. Publikacja ma ponad 900 stron, ale jeśli komuś zależy na dogłębnym przeanalizowaniu swojej sytuacji nie tylko z gruntu społecznego, ale przede wszystkim prawnego – z całą odpowiedzialnością polecamy tą pozycję. Opisane są dokładnie przebiegi postępowań między małżonkami ze względu na występujące konteksty rozstań. Transgraniczne ujęcie tematu oraz spojrzenie pod kątem orzecznictwa Europejskiego Trybunału sprawia, że ta książka jest jedną z najbardziej profesjonalnych, jakie powstały w temacie sądowniczym.

"Rozwód i separacja"

“Rozwody i rozstania”

Autorzy – Robert Alberti i Bruce Fisher. Jest to publikacja poruszająca temat nie tylko rozwodu ze strony psychologicznej, ale także rozstań wszelkiego innego rodzaju, np. tych, na które nie mamy wpływu, spowodowane przez śmierć. Znajdujemy metody, w jaki sposób zakończyć relacje niszczące nas i nierokujące pozytywnie na przyszłość. Cały proces odzyskiwania radości życia po rozstaniu z kimś bliskim przedstawia 19 stopni systemu, który powinniśmy zastosować we własnym życiu. Te silne inspiracje do samorozwoju zawarte w książce sprawiły, że zaufały jej miliony osób na całym świecie. Publikacja doczekała się tłumaczeń na wiele języków.

“Rozwód. Alimenty. Podział majątku.”

W podtytule – “Trafny i praktyczny dobór przepisów.” Praca zbiorowa. Książka ukazała się w serii “Twoje Prawo”. Korzystają z niej najczęściej adwokaci przygotowujący się do prowadzenia spraw rozwodowych, ale przystępność językowa tej publikacji sprawia, że korzystać z niej mogą także osoby z prawem na co dzień nie związane, a chcące wiedzieć, w jaki sposób poruszać się po meandrach zawiłości prawa w Polsce w temacie związków międzyludzkich. Teksty w książce są szczegółowo pogrupowane, zmiany boldowane. Bardziej skomplikowane terminy dodatkowo zostały objaśnione. Zamieszczono także indeks dla ułatwienia wyszukiwania haseł interesujących Czytelnika.

"Rozwód. Alimenty. Podział majątku."

“Rozwód początkiem życia”

Autorka – Debbie Ford. Propozycja dla wszystkich, którzy szukają duchowego wsparcia w momencie rozstania. Ta książka przypadnie do gustu wszystkim Czytelnikom, którzy uznają się za wierzących i szukają pomocy w metafizyce, czymś głębszym, którzy pokładają nadzieję w Bogu. Książka to głęboka podróż do ludzkich emocji. Oczyszcza, daje wsparcie, uczy radzić sobie z bólem w sposób mądry i przemyślany. Po lekturze na pewno łatwiej jest przyswoić sobie świadomość własnych błędów, a także pogodzić się ze stratą. To właśnie w takich momentach zaczynają się nowe początki.

“Historia pewnego rozwodu”

Autor – Przemysław Jocz. Historia trzydziestolatka, który zostaje wybudzony brutalnie z idealistycznego snu wmawiającego mu, że kobieta, którą poślubił będzie z nim zawsze. Poznajemy opowieść o człowieku, który po traumie rozwodu stara się za wszelką cenę trzymać w pionie i realizować swoje pasje, nie zapominając przy tym o dzieciach. Przydatna książka dla współczesnych, zapracowanych korpo samców, od których odchodzą żony.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *