5 najlepszych książek o perfumach

28 sierpnia, 2018

Wszyscy kochamy perfumy, prawie każdy z nas ma swój ulubiony zapach, kompozycję nut, która sprawia, że czujemy się dobrze. Jednak wciąż zbyt mało osób wie, co kryje się za poszczególnymi perfumami, jak wspaniałe i fascynujące historie powstają podczas kreowania tego czy innego słynnego zapachu. Warto sięgnąć dlatego po książki traktujące na ten temat. Poniżej kilka interesujących pozycji, z którymi warto w tym kontekście się zapoznać.

Książka nr 1

Sekretne życie Chanel No. 5. Historia intymna najsłynniejszych perfum świata

autor Tilar J. Mazzeo

Stworzyła je Coco Chanel, a kochają je miliony. Jak jednak się to zaczęło? Co sprawiło, że są tak słynne i że jeden zapach mógł wzbudzać tak wiele emocji, kontrowersji, dyskusji? To wszystko można znaleźć w tej książce. Autor przybliża nam zapachowy symbol kobiecości, który kochały największe divy tego świata, takie jak Marylin Monroe czy Audrey Tautou. Wszystko napisane w bardzo przyjemny i subtelny sposób. Liczne ciekawostki i lekki język. Warto przeczytać!

5 najlepszych książek o perfumach

Książka nr 2

Perfumy – instrukcja obsługi

autor: Stanisław Krajski

Nadal perfumy, ale już w nieco innym klimacie. W tej książce znajdziemy przegląd zagadnień związanych z perfumiarstwem. W szczególny sposób jest to lektura obowiązkowa dla perfumiarzy, ale ciekawe treści mogą zainteresować właściwie każdego z nas.

Można tam znaleźć m.in.:

  • praktyczne wskazówki związane z użytkowaniem perfum,
  • porady odnoszące się do przechowywania perfum,
  • rozważania na temat wpływu zapachów na otoczenie,
  • wskazówki dotyczące odpowiedniego doboru zapachu.

Jest to niezwykle interesująca książka – której już sam spis treści robi wrażenie. Jednak uwaga: konieczne jest skupić się podczas czytania, aby wyciągnąć z treści jak najwięcej.

Perfumy - instrukcja obsługi

Książka nr 3

Classic Perfume Advertising 1920-1970 – książka o reklamach perfum

autor: Jacqueline Johnson

Już jak sam tytuł wskazuje – jest to jeszcze inny rodzaj książek z tematyką związaną z perfumami. Tym bardziej możemy wejść w bardziej marketingową odsłonę perfum – to jest zapoznać się z sekretami ich skutecznej reklamy, na podstawie szerokich przykładów z okresu trwającego od lat 20, aż po lata 70. Bardzo inspirująca lektura właściwie dla każdego.

Książka nr 4

Świat perfum

Autor: Agata Wasilenko

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *