5 polecanych książek o koktajlach z błonnikiem

6 lipca, 2018

Warzywa i owoce to niezwykle cenne źródło zdrowia. Koktajle i soki owocowe mogą nam dostarczyć niezbędną ilość witamin, mikroelementów, błonnika i innych składników odżywczych. Niektóre kompozycje warzyw i owoców sprzyjają terapii i zapobiegają powstawaniu chorób. Czasem trudno jest samemu wymyślić smaczne i zdrowe połączenia i kompozycje owoców na soki i koktajle. Dlatego warto sięgnąć po książki, w których znajdziemy wspaniałe przepisy i informacje o ich dobroczynnym wpływie na zdrowie. W sklepie Mixtus z Krakowa możecie kupić błonnik witalny wysokiej jakości w niskiej cenie.

Magdalena Makarowska „Koktajle. Klinika soku”

To rewelacyjna książka z prostymi i pomysłowymi przepisami na ponad 100 koktajli. Znajdziemy w niej koktajle owocowe i warzywne, słodkie i wytrawne. Z pewnością zasmakują zarówno dzieciom i dorosłym. Smaczne i pożywne soki i inne napoje są wspaniałym deserem lub przekąską, a jednocześnie źródłem witamin, błonnika i mikroelementów. Wszystkie są proste w przygotowaniu, warto sięgnąć po książkę „Koktajle. Klinika soku” aby poznać nietypowe zestawienia składników, o niepowtarzalnym smaku. To pozycja dla osób innowacyjnych, dbających o zdrowie.

Magdalena Makarowska „Koktajle. Klinika soku”

Katarzyna Błażejewska „Zdrowo, smacznie, wyjątkowo, czyli koktajle dla zdrowia i urody”.

Jest to kontynuacja prozdrowotnych książek Katarzyny Błażejewskiej. W książce znajdują się przepisy na zdrowe koktajle ułożone w specjalne, tygodniowe kuracje. Kuracje są przeznaczone dla osób z rożnymi problemami. Znajdziemy kuracje odmładzające, oczyszczające, upiększające cerę i wzmacniające włosy. Autorka, Katarzyna Błażejewska to dietetyk z wieloletnim doświadczeniem. Warte uwagi są także jej poprzednie książki: „Koktajle dla zdrowia i urody czyli jak zamieszać w swoim życiu” oraz „Koktajle dla zdrowia i urody czyli pysznie, świeżo, kolorowo”.

Quon Erin, Stockton Briana „Terapia sokowa”

Samodzielne przygotowywanie soków ze świeżych owoców i warzyw to moda, która zawitała na dobre do polskich kuchni. Soki i koktajle to prawdziwa bomba witaminowa – dodają energii, podnoszą odporność, są cennym źródłem błonnika. Sprzyjają utrzymaniu szczupłej sylwetki i mają zbawienny wpływ na cerę i włosy.  Warto wiedzieć, jak je przyrządzić i które z darów natury połączyć ze sobą.  Książka „Terapia sokowa” oferuje przepisy i informacje o zbawiennym wpływie na nasze samopoczucie poszczególnych owoców i warzyw.

Quon Erin, Stockton Briana „Terapia sokowa”

Beata Pawlikowska „Soki i koktajle świata”

W kolejnej książce popularnej blondynki znajdziemy przepisy na zdrowe i smaczne koktajle z całego świata. Autorka z typowym dla siebie entuzjazmem i optymizmem dzieli się z czytelnikami wspaniałymi przepisami. Przepisy inspirowane są podróżami do Kolumbii, Brazylii, Wenezueli,  Indii, Tajlandii, Meksyku, Sri Lanki czy  Kuby. Soki i koktajle to najlepszy sposób na dostarczenie do organizmu witamin, błonnika i minerałów.  Autorka prezentuje ponad 70 przepisów, wszystkie są sprawdzone, i z każdym wiąże się jakaś historia.

Blauer Stephen „Świeże soki na zdrowie”

Ostatnia z wymienionych książek opisuje wpływ soków z warzyw i owoców na zdrowie i energię życiową. Zdrowe są jednak tylko te, które sami sobie przygotujemy. Sklepowe soki są słodzone i wzbogacone o sztuczne składniki. Dzięki książce dowiemy się w jaki sposób uzyskać najwyższe wartości odżywcze ze świeżych owoców i warzyw. Poza przepisami książka zawiera także tabele z zawartościami składników odżywczych i wskazania, które soki pomagają na konkretne problemy zdrowotne. Książka to podręcznik wiedzy o sokach, owocach i warzywach.

Blauer Stephen „Świeże soki na zdrowie”

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *