Najlepsza książka o zdrowym żywieniu

4 lipca, 2018

Zdrowe odżywianie to już nie jest temat tabu, tylko tematyka, która dotyczy nas wszystkich. W tej książce o zdrowym odżywaniu, zawarta jest szczegółowa wiedza na temat tego procesu, która przybliży nam szczegóły na temat tego w jaki sposób odżywiać się aby żyć zdrowo i nie wyrządzać swojemu organizmowi krzywdy. Znajdziemy w niej również wiele odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, na przykład: Jaka zdrowa dieta jest najlepsza? Jakich produktów należy się wystrzegać w trakcie zdrowego odżywiania? W jaki sposób zmienić swoje nawyki żywe na te najbardziej właściwe i sprzyjające naszemu zdrowiu.

Książka jest napisana w bardzo przystępny dla każdego z nas sposób, a dzięki temu przekazane w niej informacje w bardzo jasny sposób nakreślą nam obraz zdrowego odżywiania się, a także wszelkie związane z tematyką kwestie. Każdy z nas choć raz zadał sobie te pytania: Czy odżywam się we właściwy sposób,co mi szkodzi ,czego mam unikać? – znajdzie na nie konkretną odpowiedź w wyżej wymienionych książce. W krakowskim sklepie Mixtus możecie kupić zdrową żywność wysokiej jakości w dobrej cenie.

“Spektrum”

Najlepsza książka o zdrowym żywieniuZaczynając naszą przygodę ze zdrowym odżywianiem, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na pozycję pod tytułem “Spektrum”. Książka napisana jest przez znanego na całym świecie kardiologa, a także profesora medycyny Deana Ornisha, który ukazuje w mniej swój punkt widzenia i przedstawia nam własną koncepcję na temat właściwego odżywiania się. Według autora książki, nasza dieta, a szczególnie ta właściwa i zdrowa dieta ma znaczący wpływ na to w jaki sposób nasz organizm walczy z chorobami i wszelkimi dręczącymi nas przypadłościami. Okazuje się, że wiele z naszych schorzeń można zaleczyć nie farmakologicznie, lecz właśnie dzięki odpowiednio dobranej i we właściwy sposób wdrożonej do naszego stylu życia diecie. Autor opiera się tutaj na wynikach swoich ponad trzydziestoletnich badań klinicznych. Zostały one opublikowane na ramach prestiżowych czasopism, takich jak na przykład “The Lancet”, oraz przedstawiane na licznych konferencjach naukowych. Nie ma wątpliwości, że książka “Spektrum” zrewolucjonizowała sposób myślenia na temat właściwego sposobu odżywiania wielu tysięcy osób, które ją przeczytało. W swojej koncepcji obala mit nieuleczalnych chorób, których w żaden sposób nie da się załagodzić, o ile oczywiście nie użyjemy do tego masy przepisanych przez lekarzy środków farmakologicznych. Książka pomaga nam również opracować najbardziej dla nas właściwy program zdrowego żywienia, przy szczegółowym uwzględnieniu aktualnego stanu naszego zdrowia, predyspozycji genetycznych, a nawet upodobań. Natomiast druga część tej wyjątkowej pozycji składa się z około tysiąca przepisów, dostosowanych do przedstawionego w treści programu. Dzięki nim przyrządzimy ukierunkowane pod nasze potrzeby nie tylko wyśmienite i zdrowe śniadania, obiady, lunche i kolacje, lecz także przystawki, desery, a nawet sosy. Książka ” Spektrum” bez wątpienia odpowiada na nasze pytanie: w jaki sposób odpowiednio się odżywiać, a w swojej treści posiada wiele cennych i popartych naukowo informacji na temat tego jak żyć zdrowo i uchronić się nawet od najbardziej przewlekłych chorób.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *