7 książek o obsłudze klienta, które warto przeczytać

17 listopada, 2018

Obsługa klienta to bardzo istotny element każdej, dobrze prosperującej firmy. W dzisiejszych czasach konsumenci to osoby co raz bardziej świadome, wykształcone i co za tym idzie, co raz bardziej wymagające. Oprócz usługi z której korzystają, bądź też produktu, który kupują, zwracają uwagę na wiele innych, bardzo istotnych elementów towarzyszących aktowi zakupy, właśnie między innymi jest to obsługa klienta.

Czym jest obsługa klienta?

Obsługa klienta to pewnego rodzaju sztuka, której trzeba się nauczyć. Warto zatem przeczytać wymienione niżej pozycje, które przesiąknięte są wieloma istotnymi radami, dzięki którym będziemy w stanie poprawić poziom obsługi klienta w naszej firmie, bądź też dokształcić się na szkoleniach z obsługi klienta, które są organizowane przez rożne firmy szkoleniowe. Dzięki podniesieniu naszych umiejętności z obsługi klienta możemy zrobić dobre wrażenie na kliencie, który z pewnością zapamięta nas w sposób pozytywny.

1). “Jak zapewnić znakomitą Obsługę Klientów” – to najnowsze wydanie bestsellera, który już od około dwudziestu lat uczy wszystkich, jak należy postępować z klientem. W książce tej przedstawiono rady dotyczące radzenia sobie z kłopotliwymi klientami, analizowania informacji od klientów i przekładania ich na lepszą jakość obsługi, kreatywności i skuteczności w rozwiązywaniu problemów, a także rady dotyczące tego, jak oczarować klienta.

2). “Kult klienta. Doskonała obsługa kluczem do sukcesu firmy” – ta książka to encyklopedia wiedzy na temat klienta i jego kultu. Znajdziesz w niej mnóstwo istotnych rad, które pozwolą Ci na osiągnięcie sukcesu.

3). “Legendarna obsługa klienta” – książka ta opisuje pewnego rodzaju strategię bycia życzliwym w sposób teoretyczny jak i praktyczny.

4). “Klient w centrum uwagi” – książka ta zdradza wszelkie tajniki obsługi klienta, które przedstawia nam znakomity teoretyk i praktyk. Ponadto, znajdziesz tam obsługę klienta skierowaną specjalnie do specyficznego, polskiego klienta.

5). “Obsługa klientów. Prowadzenie sprzedaży” – w podręczniku tym przedstawiono m.in. zasady obsługi klientów, realizację transakcji kupna-sprzedaży, itp.

6). “Klient ma zawsze rację. Reklamacja to prezent” – przedstawienie sztuki przyjmowania reklamacji oraz sprawienia, by klient poczuł się doceniony a jego opinia była pozytywna.

7). “Obsługa klienta. Praktyczny poradnik dla tych, którzy nie lubią tracić czasu” – książka składa się z dziesięciominutowych porad ukazujących najistotniejsze metody oraz techniki obsługi klienta.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *