Najlepsze książki o zarządzaniu zespołem

24 listopada, 2018

Zarządzenie zespołem i kierowanie zasobami ludzkimi nie jest prostą sprawą. Na szczęście polski rynek wydawniczy zawiera wiele książek, poruszających w dokładny i ciekawy tę tematykę, z których można wynieść wiele ciekawych wskazówek oraz praktycznych rad.

Kilka książek o zarządzaniu zespołem

Najlepsze książki o zarządzaniu zespołemJedną z polecanych książek w tej tematyce jest książka “Inteligencja przywódcza”, której autorem jest Justin Menkes, a pozycja została wydana nakładem wydawnictwa, jakim jest Studio EMKA. W książce znajdziemy szereg wiadomości na temat grupy zdolności, którymi charakteryzują się najlepsi liderzy oraz przewodnicy grup. Autor w swojej książce korzysta nie tylko ze swojego doświadczenia, ale również zweryfikował umieszczane w pozycji informacje poprzez przeprowadzenie wielu wywiadów z najbardziej znanymi liderami oraz dyrektorami przedsiębiorstw z całego świata.

Kolejną pozycją na temat kierowania zespołami jest książka “ABC Jak zbudować zespół który zwycięża”, której autorem jest Blair Singer. Stosunkowo krótka książka, ponieważ licząca niespełna 200 stron zawiera podstawowe informacje na temat metod i sposobów na zbudowanie efektywnego zespołu oraz odpowiednie nim kierowanie, tak aby dążyć do konkretnych celów oraz osiągać pożądane wyniki. Książka przedstawia także ważny aspekt, jakim jest wzajemna współpraca zespołu oraz dążenie do wspólnej, grupowej odpowiedzialności.

Książka Iwony Majewskiej-Opiełki zatytułowana “Umysł lidera” również przedstawia sposoby oraz metody na zostanie kompetentnym oraz sprawdzającym się w swojej roli i w kontaktach z podwładnymi kierownikiem zespołu. Odpowiada ona na bardzo ważne pytanie: “Jak kierować ludźmi u progu XXI wieku?” i tym samym uwzględnia bardzo dużo aspektów, które mają wpływ na sposób kierowania zespołem oraz osiąganie określonych efektów. Autorka w swojej książce zwraca także uwagę na przydatne cechy charakteru i umiejętności, które są niezbędne, aby stać się poważanym liderem zespołu, który wspólnymi siłami odniesie razem sukces.

Innymi książkami, które warto przejrzeć, chcąc zagłębić się w tematykę kierowania zespołem są między innymi takie pozycje, jak “Efektywny zespół. Jak razem osiągnąć więcej. Strategie budowania silnego zespołu” oraz “Personel i zarządzanie”. Proponujemy także szkolenia zarządzanie zespołem, które stanowią bardzo cenne źródło wiedzy i umiejętności przydatnych w tej branży.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *