Najlepsze 5 książek na temat zarządzania projektami

2 grudnia, 2018

Zarządzanie projektami wymaga znajomości branży oraz wielu umiejętności. Tematykę tę porusza bardzo wiele książek, które są powszechnie dostępne na polskim rynku czytelniczym. Wiedzę na ten temat można również czerpać ze szkolenia zarządzania projektami, które jest organizowane przez krakowską firmę szkoleniową – GenWhy.

Przedstawiamy 5 najlepszych książek o zarządzaniu projektami

Dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem projektami doskonałą okaże się książka Marcina Żmigrodzkiego pod tytułem “Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie”. Książka zawiera wiele ciekawych porad i podstawy osiągnięcia sukcesu w każdym przedsięwzięciu. Jest to swoisty przewodnik po zarządzaniu projektami, którego nie można pominąć.

Najlepsze 5 książek na temat zarządzania projektamiW tematyce zarządzanie międzynarodowymi projektami utrzymana jest książka Jeana Bindera, zatytułowana Global Project Management. Communication, Collaboration and Management Across Borders”. Pozycja ta jest zbiorem wszystkich wiadomości, które są najważniejsze w tym temacie – zawiera informację o zarządzaniu zespołem, porusza kwestie związane z komunikacją oraz omawia techniki stosowane przy zarządzaniu różnorodnych projektów. Utrudnieniem jeśli chodzi o tę książkę, może być z pewnością fakt, że jest ona napisana w języku angielskim.

Książką opisują podstawową oraz zaawansowaną metodykę zarządzania projektami, która jest opisana w prosty i przejrzysty sposób jest książka “Scrum”, której autorem jest Jeff Sutherland. Główną myślą książki jest przekonanie czytelnika, że zbyt dużo czasu oraz energii inwestujemy w przewidywanie sensu naszych działań i oczekiwanych efektów, zamiast po prostu systematycznie działać. Książka proponuje nam przesłanie, że wszystko da się wykonać dwa razy szybciej niż nawet o tym myślimy – również jeśli chodzi o zarządzanie projektami i wkładaną w to pracę.

"Być liderem" - Alex FergusonKolejną książką utrzymaną w tematyce jest “Być liderem” Alexa Fergusona. W książce przykłada on wielką wagę do sposobu kierowania zespołem oraz zarządzania projektami tak, aby stać się idealnym i profesjonalnym liderem, który poradzi sobie z każdym przedsięwzięciem.

Ostatnią książka, która jest obowiązkową pozycją dla każdego kto podejmuje się zarządzania projektami i chce być w tej kwestii bardzo dobry jest książka “Na skróty”, stworzona przez Shane Snow. Przedstawia ona listę elementów, dzięki któremu można osiągnąć cel znacznie szybciej – na podstawie wynalazców, hakerów i innych osób, które dokonały przełomowych osiągnięć.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *