Recenzja książki: Silva rerum. Nietypowy przewodnik po Krakowie

20 grudnia, 2018

Profesor Michał Rożek postarał się o to, by wprowadzić nas w świat ludzi i anegdot, skupiając naszą uwagę na jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, czyli Krakowie. Ten nietypowy przewodnik opowiada historie tego grodu w nieco odmienny sposób. Jest to pozycja zdecydowanie warta uwagi, gdyż rzadko spotyka się książki, które tak lekko się czyta, a które traktują o bardziej i mniej odległych czasach w dziejach, nawet skupiając się tylko na jednym, ale tak olbrzymim miejscu, z tak bogatą historią.

Recenzja książki ” Silva rerum. Nietypowy przewodnik po Krakowie”

Recenzja książki: Silva rerum. Nietypowy przewodnik po KrakowieTe interesujące i intrygujące opowieści pokazują Kraków z nieco innej perspektywy. To one są tu najbardziej istotne, a miasto tworzy dla nich doskonałe tło. Dzięki nim dowiadujemy się wielu ciekawostek z życia ten dawnej metropolii, przechodząc swobodnie przez karty historii, aż niemal do czasów współczesnych – do czasów minionego wieku.

Wycieczki po Krakowie, których jest siedem, są tylko pretekstem, by opowiedzieć czytelnikowi dobrą historię i zapoznać go w większym i mniejszym stopniu z jego dziejami, datami, wydarzeniami, które zmieniały jego oblicze i pięknymi budynkami, będącymi jego największym skarbem, który trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. To miasto stale się zmieniało, rosło w siłę i padało przed najeźdźcami – ale tylko jeden raz.

Urozmaiceniem całości są teksty związane z wsią Mogiłą i Bronowicami Małymi. Tam też zabiera czytelnika autor, który jest chyba jednym z największych miłośników Krakowa i jego okolic. Jego bogata wiedza przyciąga fascynatów polskiej historii i dawnych relacji, które miały niezwykle wielkie znaczenie dla całego polskiego narodu. Dlatego też ważnym elementem jest tu sam Wawel i to, co działo się za murami.

Czytając książkę “Silva rerum. nietypowy przewodnik po Krakowie”, czuje się niezwykle Polski klimat i przywiązanie do własnej historii. Można wiele się dowiedzieć, dzięki tej pozycji i poznać nieco więcej z własnej kultury i o polskim pochodzeniu. Przedstawione anegdoty i opowieści wydają się nam być przez to niezwykle bliskie i autentyczne.

Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć i uczestniczyć w wycieczkach opisanych w książce zapraszamy do sprawdzenia oferty i cennika krakowskiego przewodnika.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *