Recenzja książki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)“

16 grudnia, 2018

Jest to jedna z tych dziecięcych książek, które z radością czyta się maluchom. Opiewająca w serię dziesięciu wspaniałych historii, z których każda jest inna. “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” zdobyło już szereg nagród i jest jednym z najlepszych tytułów ostatnich lat. Trudno napisać książkę, która z radością czytają rodzice swoim pociechom, a zarazem sami się przy tym świetnie bawią. Ta pozycja właśnie taka jest i nie można jej odmówić pierwszeństwa, na które zdecydowanie zasługuje.

Recenzja książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)“

Gdy przychodzi czas na pranie, skarpetki już dobrze wiedzą, że to ich czas na wielką przygodę. Przez dziurę pod pralką uciekają w świat pełen fascynacji i możliwości, i każda z nich wybiera dla siebie inne życie. Te przygody uczą i wzruszają, a znajdzie się w nich miejsce także dla jednej skarpetki, która po wielu wojażach wybiera powrót do domu, gdzie jest jej najlepiej w świecie.

Książka, która została przepięknie zilustrowana, pokazuje dzieciom, że niektóre z naszych wyborów mogą czasem wydawać się niezrozumiałe, że każdy z nas może mieć inny plan na życie i być lepszym w jednej dziedzinie, pozostając przy tym nieco w tyle w innych. Maluchy dowiadują się także, że czasem przychodzi czas zaryzykować, by dowiedzieć się o sobie nieco więcej i aby znaleźć dla siebie szczęście w tym wielkim świecie. Nie łatwo jest zrozumieć tak trudne przesłania, ale doskonałe zobrazowanie i niezła przygoda pozwalają dzieciom w mniejszym i większym stopniu na jego zrozumienie.

Ponadto “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” to jedna z najlepszych, książkowych przygód, które dzieciaki po prostu uwielbiają. Pobudza ona wyobraźnię, zmusza do zastanowienia i daje wiele radości, przysparzając o dużą dawkę spontanicznego śmiechu, rozpromieniając dziecięce buźki.

Jest to pozycja zdecydowanie dla najmłodszych czytelników, którym trzeba jeszcze nieco pomóc w czytaniu. Także nieco starsze dzieci z chęcią przeżyją tak fantastyczną przygodę i same odkryją to, gdzie wędrują skarpetki podczas prania.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *