Top lista najlepszych książek dla menadżerów

9 października, 2018

Każdy menedżer musi mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Ale musi się też stale rozwijać. A nie da się tego osiągnąć bez czytania – najlepiej książek autorytetów, którzy odnieśli sami sukces w biznesie lub są cenionymi teoretykami zarządzania. Oto lista książek, które powinien znać każdy menedżer.

Najlepsze książki dla menadżera:

Stephen R. Covey – „7 nawyków skutecznego działania”

To doskonała pozycja z pogranicza psychologii oraz zarządzania. Covey uczy, jak najlepiej mierzyć efekty swoich działań i – przede wszystkim – jak w siebie uwierzyć. Choć książka po raz pierwszy została wydana w 1989 roku, to ciągle jest niezwykle ceniona przez menedżerów.

Top lista najlepszych książek dla menadżerów

Książka legendarnego szefa koncernu General Electric, który uczynił z tej firmy jedną z najcenniejszych marek świata. Książka ma bardzo przystępny i poradnikowy styl, przez co jest ceniona zarówno przez studentów zarządzania, jak i przez doświadczonych menedżerów oraz przedsiębiorców.

Jerry I. Porras i Jim Collins – “Wizjonerskie organizacje. Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych”

Autorzy tej pozycji skupili się na wyjątkowych, wizjonerskich firmach, które odcisnęły swoje piętno na świecie biznesu, i nie tylko. Opisywane są w tej książce takie organizacje, jak na przykład Sony, Walt Disney, Ford czy Boeing. Autorzy zastanawiają się co w tych firmach było tak wyjątkowego i jak wyglądała ich wyboista droga do sukcesu.

Daniel Goleman – “Inteligencja emocjonalna”

Współczesny menedżer nie tylko musi potrafić sprzedawać i mieć wizję, ale też budować długotrwałe relacje ze swoimi pracownikami oraz klientami. Dzięki tej książce menedżer dowie się, że czasem o sukcesie nie decydują wcale umiejętności oraz wiedza, ale zdolność kooperacji z ludźmi.

Philip Kotler i Kevin Lane Keller – “Marketing”

To pozycja, która jest nazywana “biblią marketingu” – i mimo, że w tej dziedzinie nastąpiły w ostatnich latach ogromne zmiany, to ta książka pozostaje zaskakujco aktualna. Choć jest napisana nieco hermetycznym językiem, to na pewno sprawi, że menedżer pozna podstawowe zasady tej bardzo ważnej we współczesnym biznesie dziedziny.

Jeżeli czujesz, że książki to za mało zawsze możesz skorzystać z usługi firmy szkoleniowej Maciołek&Wspólnicy, która organizuje dobre szkolenia menadżerskie, więcej na stronie: szkoleniamaciolek.com

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *