3 najlepsze książki o biurach rachunkowych

19 kwietnia, 2018

W pięciu najlepszych książkach o biurach rachunkowych możemy odnaleźć szereg tematów związanych z szeroko pojętą organizacją oraz pracą biura rachunkowego. Pozycje poruszające tę tematykę w szczegółowy sposób omawiają wszelkie zadania, które podejmowane są przez biuro rachunkowe, między innymi prowadzenie dokumentacji, przygotowywanie umów dla klientów, analizy finansowe, majątkowe czy kontrole podatkowe. Niektóre z książek prócz informacji teoretycznych zawierają także praktyczne wskazówki wraz z ćwiczeniami oraz przykładowymi rozwiązaniami, aby ułatwić osobom szukającym informacji na temat samodzielnej księgowości.

”Vademecum biur rachunkowych”

Jest to pierwsza z pięciu najlepszych książek o biurach rachunkowych. Pozycja ta porusza wyczerpująco porusza wszystkie tematy, z jakimi codziennie spotykają się biura rachunkowe. Do najważniejszych omawianych zagadnień należą między innymi: w jaki sposób zorganizować pracę biura, w jaki sposób nawiązywać dobre i trwałe relacje z klientami oraz jak kształtować z nimi owocną współpracę, jak przygotowywać umowy o usługi, jak wybrać odpowiedni system informatyczny, jak prowadzić księgi rachunkowe online, jak postępować w razie kontroli podatkowych czy jak ubezpieczać odpowiedzialność cywilną. Ważnym tematem jest także to, w jaki sposób stworzyć odpowiedni wizerunek biura rachunkowego w taki sposób, aby zdobyć jak największą rzeszę klientów, ale i co najważniejsze- utrzymać z nimi dobre i profesjonalne relacje biznesowe.

''Vademecum biur rachunkowych''

“Biuro rachunkowe-ćwiczenia” Bożena Padurek

Kolejną wartą polecenia książką dotyczącą biur rachunkowych są ćwiczenia autorstwa Bożeny Padurek. Pozycja ta jest przeznaczona dla uczestników kursów oraz szkół o profilu ekonomicznym. Książka zawiera opracowania cech i klasyfikację dowodów księgowych, omawia zasady dokumentacji gospodarczych oraz wyjaśnia zasady sporządzania dowodów księgowych. Przedstawia także zasady kontroli dowodów księgowych oraz zasady poprawiania błędów w dowodach księgowych. Jako ogromną zaletę książki można uznać to, że prócz informacji teoretycznych, zawiera także ćwiczenia wraz z przykładowymi rozwiązaniami, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze zrozumienie omawianej problematyki. W książce tej zawarto także treści związane z przygotowywaniem analiz finansowych, rozróżniania metod tychże analiz, wskazówki dotyczące stosowania wskaźników analizy finansowej oraz analizę oceny sytuacji majątkowej i finansowej danej firmy.

”Doradca podatkowy. Jak z sukcesem prowadzić kancelarię, biuro rachunkowe”

Książka ta jest praktycznym przewodnikiem dla wszystkich tych, którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką podatkową czy to w kancelarii podatkowej czy to w biurze rachunkowym. Pozycja ta zawiera cenne wskazówki na temat tego, w jaki sposób postępować w trudnych sytuacjach z klientami, jakie rozwiązania organizacyjne i marketingowe wybrać, w jaki sposób poszerzyć bazę klientów oraz utrzymać obecnych klientów. Z pewnością książka ta pozwoli wyeliminować wszelkie słabe punkty w działalności kancelarii czy biura i odnieść oczekiwany sukces.

Mimo wielu publikacji na temat pracy biur rachunkowych, prowadzenia księgowości swojej firmy samodzielnie często okazuje się, że pomoc profesjonalisty jest nieoceniona. W przypadku prowadzenia firmy warto skupić się na takich aspektach jak reklama, zdobywanie nowych klientów, a sprawy związane z podatkami i księgowością zostawić specjalistom z kancelarii podatkowej RoscoTax.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *