Narciarstwo książki – najlepsze publikacje o nartach

8 kwietnia, 2018

Przygotowujesz się do wyjazdu narciarskiego? Będą to Twoje pierwsze próby na stoku, czy może jesteś już starym wyjadaczem, który początki ma dawno za sobą? Niezależnie od Twojego poziomu, umiejętności i celu, w jakim szusujesz po stoku, warto przeczytać wymienione poniżej książki, aby poczuć się jeszcze pewniej i czerpać jeszcze więcej z radości białego szaleństwa.

W tych pięciu książkach o narciarstwie znalazło się wiele praktycznych i profesjonalnych porad, które na pewno przydadzą się wszystkim narciarzom. Jak uniknąć kontuzji i urazów mięśni? W jaki sposób starać się upadać? Jak wypracować w sobie jeszcze lepszą równowagę i zwinność? Jakie ćwiczenia włączyć do rozgrzewki przed zjazdami? Te i wiele innych informacji znajdziesz w każdej z tych pozycji. Ich autorzy postarali się nie tylko o stworzenie kompetentnego kompendium wiedzy, ale również zadbali oni o lekką formę, przepięknie ilustrowaną i opatrzoną ciekawymi fotografiami. To wszystko z kolei sprawi, że zawartą w nich wiedzę szybko i sprawnie zapamiętasz, a następnie z powodzeniem wykorzystasz w praktyce.

“Narciarz doskonały”

Na pierwszy ogień warto sięgnąć po pozycję zatytułowaną “Narciarz doskonały”, Rona le Mastera. To poradnik napisany prosto, jasno i intuicyjnie. Ron, doświadczony amerykański instruktor, w czytelny i wyczerpujący sposób pomoże Ci opanować kompletny warsztat. Pozycja przydatne zarówno początkującym, jak i tym, którzy już zamierzają wejść na kolejny poziom narciarskiego wtajemniczenia. Średnio zaawansowani narciarze będą więc mogli dowiedzieć się kilku zagadnień z zakresu mechaniki narciarstwa oraz jak korzystać z różnych własności śniegu. Autor w wyjątkowo przystępny i przyjemny sposób omawia zagadnienia ergonomiki i zachowania w zróżnicowanych warunkach pogodowych.

 "Narciarz doskonały"

“Na nartach zjazdowych”

Kolejną przydatną książką jest “Na nartach zjazdowych” autorstwa Zbigniewa Stanisławskiego. Jest to niezwykle poręczna książka wydana w wygodnym formacie. Przeczytasz w niej wiele na temat reguł warunkujących bezpieczną jazdę na stoku. Dowiesz się jak należy udzielać pierwszej pomocy, oraz jak znajdować informacje związane z lawinami. W książce omówiono również kwestie odpowiedniego doboru sprzętu, poszczególnych ćwiczeń oraz technik zjazdowych.

 "Na nartach zjazdowych"

“Przygotowania do sezonu zimowego”

Jak najlepiej przygotować się do wyjazdów narciarskich, powie nam książka Andrzeja Peszka pod tytułem “Przygotowania do sezonu zimowego”. Znajdziesz tu kompetentne porady, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych kontuzji i urazów. Wszystko podane jest w niesamowicie lekkiej, przystępnej i zrozumiałej formie.

“Narty poradnik 2010”

Czwartą książką godną polecenia jest kompendium “Narty poradnik 2010”, napisane przez Andrzeja i Janusza Lesiewskich. Są to doświadczeni instruktorzy, którzy wprowadzą wszystkich chętnych w tajniki narciarstwa. Nie wiesz, co to jest funcarving, heliskiing czy snowkite? Dzięki tej książce się tego dowiesz.

“Ćwiczenia narciarskie dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych”

Ostatnią propozycją godną uwagi są “Ćwiczenia narciarskie dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych” Szymona Tasza. Znajdziemy tu wiele skutecznych ćwiczeń, które pozwolą nam dobrze przygotować się przed sezonem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *