5 najlepszych książek o księgowości

28 kwietnia, 2018

Wybierając dobre pod względem jakości treści książki na temat księgowości mogą przydać się w pracy nie tylko początkującej księgowej i osobie odpowiedzialnej za prowadzenie usług księgowych, ale także wszystkim, którzy uważają, że na temat rachunków i rozliczeń wiedzą już wszystko. Sprawdzony i profesjonalny księgowy dopuszcza do siebie myśli, że w każdej chwili jest w stanie nauczyć się czegoś nowego i ważnego, choćby dla dalszego rozwoju. Książek o prowadzeniu księgowości w firmach na polskim rynku księgarskim pojawia się sporo, wiele z nich jednak tematykę finansów traktuje dosyć powierzchownie i bez wgłębiania się w procesy, które dziś zachodzą przy stosowaniu nowoczesnych technologii. To sprawia, że inteligentniejsi Czytelnicy odczuwać mogą pewne braki. Polecamy więc pozycje wszechstronnie podejmujące temat nie tylko z jednej płaszczyzny.

Marcin Kamiński – “Ogarnij wolność finansową w prosty i sprawdzony sposób”

Propozycja dla wszystkich, którzy wiedzę o finansach chcą przekuć w osobisty sukces. Znajdziemy tutaj głęboką analizę funkcjonowania rynków finansowych, szacowane wymogi planowanych inwestycji, a także pomysły na pierwsze kroki w świecie inwestowania pieniędzy. Wszystko wyjaśnione etapami i stopniowo. Bardzo przydatna dla dotychczasowych laików.

Renata Gmińska – “Rynki finansowe, inwestycje, polityka gospodarcza”

Książka w przystępny i interesujący sposób przedstawia mechanizmy funkcjonowania współczesnych rynków finansowych w oparciu o współczesne, nowe technologie. Analizuje się nie tylko polskie, ale także zagraniczne ośrodki naukowe mające do czynienia z tematyką współczesnej ekonomii. Dzięki temu książkę można uznać za zgrabne kompendium wiedzy na temat połączenia współczesnej polityki z prężnie rozwijającą się i wymagającą nieustannej obserwacji gospodarką.

Renata Gmińska - "Rynki finansowe, inwestycje, polityka gospodarcza"

Renata Gmińska, Jacek Jaworski – “Wstęp do rachunkowości przedsiębiorstw”

Propozycja przede wszystkim dla studentów ekonomii oraz rachunkowości. Bardzo ułatwia także życie uczelniane większości wykładowców. Osoba zakładająca własną firmę tuż po szkole niewątpliwie zyska przy zastosowaniu wiadomości poznanych z tej publikacji. Zadania zawarte w książce, przeznaczone do samodzielnego rozwiązywania prezentują różny, rozbudowany poziom. Dobre ćwiczenie na ekonomiczną operatywność.

Robert Kiyosaki – “Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych…?

Interesujące dywagacje na temat tego, jak kryzys we współczesnej edukacji przekłada się na kryzys w światowych finansach. Czy szkoła rzeczywiście przygotowuje nas dobrze do odnalezienia się w przyszłości na rynku pracy oraz zarabiania? Czego nie nauczy nas żadna placówka, a co warto wiedzieć, by stać się zamożnym? Receptę poznać możemy właśnie w tej książce!

Adam Zaremba – “Giełda. Podstawy inwestowania.

Inwestowanie na giełdzie to wcale nie takie trudne zadanie – jak się okazuje. Wystarczy mieć trochę wyczucia i intuicji, by zacząć odnosić pierwsze sukcesy. Giełda ma w sobie coś z hazardu i gry. Jak rozsądnie inwestować, bawiąc się przy tym, ale też mieć pod ręką zdrowy rozsądek? Książka dowodzi, że na każdą, nawet najbardziej kryzysową sytuację na giełdzie zawsze można znaleźć rozwiązanie!

Adam Zaremba - "Giełda. Podstawy inwestowania.

 

Czytaj Więcej

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *