5 najlepszych książek nauce gry na gitarze

2 marca, 2018

Gitara – niezmienny wabik na płeć przeciwną i instrument, który jak żaden inny wzbudza skrajne emocje. Choć wydawałoby się, że gra na gitarze jest osiągalna dla każdego i łatwa jak tabliczka mnożenia to okazuje się, że zbyt wiele osób rezygnuje po kilku próbach. Jednak – to prawda nauka gry na gitarze nie jest fizyką jądrową, najważniejsze jest jednak by dobrze się do niej przygotować.

Możemy polegać na nauczycielu bądź być samoukami, ale w jednym i drugim przypadku wielką pomocą okazują się dobrze opracowane i wartościowe książki o nauce gry na gitarze. Sprawdź porady od profesjonalisty.

Poniżej spis kilku książek, którym naprawdę warto poświęcić swoją uwagę.

Zacznijmy od pozycji, jaką jest książka Bożeny Zasiecznej o wiele mówiącym tytule: „Nauka gry na gitarze”. Tak jest w istocie, bowiem w tym poradniku krok po kroku odkrywamy tajniki gry. Jest przeznaczona dla początkujących gitarzystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem i nie wiedzą jeszcze z jakim stylem gry zaprzyjaźnić się najbliżej. Podręcznik podzielony jest na dwie części – w pierwszej są lekcje z podziałem na stopień zaawansowania, natomiast druga część książki jest poświęcona akordom.

Drugą propozycją jest „Graj na gitarze”. Podręcznik do nauki gry na gitarze akustycznej i elektrycznej + CD, wydawnictwa MUZA S.A. Co tutaj można znaleźć? Nie rozpisując się wystarczy podkreślić, że ten tomik to przede wszystkim podręcznik dla początkujących gitarzystów pełen wszelkich informacji i porad, które są mu na tym etapie nauki niezbędne. Całość napisana łatwym i zrozumiałym językiem.

Graj na gitarze”

„Nauka Gry na Gitarze Elektrycznej i Akustycznej” to nasz numer trzy, z ramienia wydawnictwa Bauer-Weltbild Media. Można powiedzieć, że ten podręcznik dla gitarzystów jest po prostu doskonały. Idealny pomysł na praktyczny prezent dla osób, które chcą szybko i łatwo pojąć podstawy gry gitarowej. Wiedza podzielona na zgrane etapy – przechodząc przez kolejne stronice książki równocześnie poznaje się coraz trudniejsze rzeczy – nie odczuwając trudności. Poznajemy podstawy, a później akordy, akordy barowe. Znalazło się także miejsce na strumming czy przebiegi basowe. Dzięki książce nieobce będą także zagrywki rytmiczne grane kostką czy technika palcowa.

Na koniec polecamy książkę zatytułowaną: „Popularne chwyty gitarowe. Podstawy gry akordowej na gitarze” autorstwa Haymana Juliana i wydawnictwa Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A. Już opis tej książki w mediach jest iście zachęcający, bo wskazuje na to że autor rozumie idee i cel przyświecający wszystkim początkującym gitarzystom: przyjemny i produktywny sposób spędzania czasu wolnego. Taka właśnie jest ta książka: produktywna, przyjemna i łatwa do zrozumienia. Możemy w niej znaleźć przystępną prezentację akordów, zarówno durowych jak i molowych od A do G, czyli takie które spotykane są najczęściej w popularnych stylach muzycznych. Jeśli chce się szybko zacząć przygrywanie do gatunków muzycznych takich jak rock, pop, folk czy w muzyka klasyczna – warto zacząć właśnie od lektury tej książki.

„Popularne chwyty gitarowe. Podstawy gry akordowej na gitarze” autorstwa Haymana Juliana

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *