5 najlepszych książek o psach

20 marca, 2018

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – i choć zdanie to brzmi bardzo powszechnie i normalnie, rzeczywistość jest taka, że właściciele psów każdego dnia na nowo odkrywają to, że jest to całkowicie prawdą. Prawdziwi pasjonaci czworonogów nie poprzestają jednak na codziennym obcowaniu ze swoim pupilem, ale poprzez lekturę książek i poradników na temat tych zwierzątek starają się zrozumieć je jeszcze bardziej – by być z nimi bliżej i dawać im więcej radości za dozgonną wierność, jaką im psiaki oferują.

Na temat psów, piesków, psiaków powstała już niezliczona ilość pozycji książkowych – kilka poniżej przedstawionych można uznać za absolutnie obowiązkowe lektury dla wielbicieli czworonogów.

Pierwsza na liście znalazła się książka „Grooming. Podstawy pielęgnacji psów”. Dlaczego? To przystępna cena, a wartość merytoryczna pierwsza klasa. To niezbędne kompendium wiedzy dla każdego właściciela psa praz początkujących groomerów, z którego można między innymi dowiedzieć się jakie są podstawowe zabiegi pielęgnacyjne oraz związane z nimi zagrożenia. Ta nowość na rynku zwraca uwagę również na istotę posiadania dobrej więzi z psem oraz podstawowe informacje na temat mowy ciała pupila. Książka również podpowiada co zrobić aby pupil się nie stresował podczas wizyty u psiego fryzjera.„Grooming. Podstawy pielęgnacji psów”

Drugie miejsce na liście najlepszych książek o psach należy się pozycji autorstwa Barry’ego Eaton’a „Dominacja u psów. Prawda czy mit”. Tutaj mamy nieco inny punkt widzenia na sprawy więzi między psem, a człowiekiem, bowiem książka traktuje o ważnych kwestiach związanych z wychowywaniem psów. To przydatna treść zarówno dla właścicieli czworonogów, jak i szkoleniowców. Odpowiada między innymi na pytanie czy to prawda, że psy uważają się za członków ludzkich rodzin. Warto zapoznać się z tą ciekawą lekturą.

Donald R. Griffin „Umysły zwierząt” to propozycja nr trzy na tej liście. Co można znaleźć w tejże lekturze? Tak jak obiecuje tytuł – treść zawarta w tej pozycji pozwala wszystkim czytelnikom zajrzeć w głąb umysłu pupili. Bardziej zrozumieć ich psychologię, postępowanie, emocje. To absolutnie ważne dla każdego wielbiciela czworonogów, któremu zależy na pogłębieniu więzi ze swoim kudłaczem. W książce można zdobyć wiedzę też między innymi o tym, jakich technik i taktyk używają zwierzęta gdy chcą zdobyć pokarm i tym podobne.

W naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć książki „Z miłości do psa” autorstwa Patrici McConnell. To pisana niezwykle przyjemnym językiem opowieść o emocjach psów i ludzi. Autorka to postać znana w świecie zoologii, gdyż działa w tej dziedzinie od lat – z miłością poznając i odkrywając bogate życie emocjonalne czworonogich futrzaków i dzieląc się właśnie swoimi przemyśleniami i wiedzą w tej książce. Lektura zdecydowanie otwiera oczy na fakt, że nasi psi przyjaciele odczuwają liczne emocje o wiele razy intensywniej niż my – ludzie.

Listę zamyka Jean Donaldson ze swoim dziełem zatytułowanym „Pies i człowiek”. Książka pomaga zrozumieć wpływ ludzkiej kultury na psie zachowania. Pokazuje reakcje piesków na poszczególne zasady panujące w naszym gatunku, a równocześnie bardziej otwiera czytelnikom oczy na psią naturę zakorzenioną w genach.5 najlepszych książek o psach

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *