5 najlepszych książek o golfie

18 lutego, 2018

Ponad 550 lat temu, w pięknej Szkocji narodził się… Golf. Był chyba najszybciej rozwijającym się sportem – obecne istnieje ponad 550 pól golfowych w całej Szkocji. Szkocja jest wręcz zapełniona przez ogrom pól golfowych na każdym kroku i zawsze można zobaczyć kogoś ciągnącego lub pchającego wózek golfowy po chodniku. Szkocja jest kolebką golfa i inspiracją do gry dla całej reszty świata.

Bez względu na to, czy już znane są Ci zasady w tę fascynującą grę czy też dopiero przymierzasz się do ich poznawania – warto wiedzieć o pozycjach książkowych na ten temat, dzięki którym fenomen tego sportu oraz tajniki gry – to wszystko stanie się o wiele bardziej zrozumiałe. A jak zacząć? Oczywiście od doboru sprzętu, aby nie przepłacać warto poszukać jakiegoś sklepu internetowego np. golfhelp.pl i wybrać dobre kije golfowe.

Przedstawiamy 5 najciekawszych książek na temat golfa.

„Golf bez tajemnic”

„Golf bez tajemnic” to nasza pierwsza propozycja, bo jak już po tytule można wnioskować jest to pełne kompendium wiedzy o tej interesującej grze. Książka napisana w kompletny i przejrzysty sposób przez redaktora Golf World stanowi absolutne must – have dla golfistów o różnym stopniu zaawansowania. To nie tylko lektura, ale też swoiste ćwiczenia i sprawdziany, dzięki którym każdy ma szansę przejść na wyższy poziom gry. Oprócz zdjęć i instrukcji znajdują się tam zdjęcia kapitalnie obrazujące o czym mowa.

„Golf Etykieta”

Drugą pozycją jest „Golf Etykieta”. Bardzo ważna książka z racji tego, że golf to nie byle jaki sport, ale bardzo elegancki i specyficzny sposób spędzania czasu. Autorka tutaj skupia się na tym by omówić wszelkie kwestie odnoszące się do poprawnego zachowania na placu golfowym i robi to doskonale w sposób pełen dynamizmu, energii, iście gawędziarski. Dzięki tej książce unikniesz gaf w golfowej etykiecie.

„Jak wypracować klasyczny swing golfowy”

„Jak wypracować klasyczny swing golfowy” to trzecia propozycja na liście. Bardzo wiarygodna bo napisana przez Erniego Elsa, czyli jednego z najlepszych na świecie graczy w tej dyscyplinie. Co możemy w niej znaleźć? Dokładnie to, o czym mowa na stronie tytułowej: opis zamachu golfowego opisany od a do zet. Wzbogacony o dziesiątki kolorowych zdjęć pozwala na bezproblemowe podpatrywanie mistrza, poprawę swojego stylu i korygowanie błędów. Polecana nie tylko dla początkujących, ale też dla bardziej zaawansowanych golfistów, którzy dzięki niej będą mogli grać jeszcze lepiej.

„Moja pierwsza książka o golfie”

„Moja pierwsza książka o golfie” to tutaj numer 4, ale numer jeden dla najmłodszych amatorów golfa. Idealny pomysł na prezent dla dziecka, w którym chcemy rozbudzić pasję do tego sportu. Jest to bardzo pięknie wydany poradnik – i choć wydany z myślą o młodszym czytelniku – to każdy początkujący bez względu na wiek może z niego czerpać ogromną dawkę przystępnej wiedzy.

„Jak w ciągu 4,5 roku doszedłem do handicapu 5”

Ostatnią pozycją na liście będzie „Jak w ciągu 4,5 roku doszedłem do handicapu 5” czyli książka autorstwa Krzysztofa Czupryny – to człowiek, któremu się udało to, o czym mowa w tytule. Ten fakt już sam w sobie przekonuje, by po nią sięgnąć. Książka jest mocno techniczna i strategiczna z jednej strony, ale też dowcipna i ciekawa z drugiej. Obowiązkowa lektura właściwie dla każdego golfisty – który chce wiedzieć o golfie, samej grze i ciekawostkach tej dyscypliny.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *