5 najlepszych książek o weselach

29 marca, 2018

Dzień ślubu – najpiękniejszy dzień w życiu. Tak przynajmniej powinno być, ale niestety rzeczywistość bywa różna i zamiast cieszyć się z wyjątkowości tego wydarzenia niejednokrotnie młodzi wpadają w wir stresów, rozczarowań i niedociągnięć. Oprócz stresu związanemu ze ślubem młodzi również denerwują się w związku z rezerwacją sali weselnej, gdzie ma odbyć się wesele, które uświetni ten wspaniały dla nich dzień. Czy jest na to jakiś sposób? Czy można jakoś uniknąć weselnej porażki i przygotować się na różne niespodziewane scenariusze?

Tak – plan, plan, jeszcze raz plan. Całe szczęście z myślą o tym powstało całe mnóstwo książkowych pozycji pomocnych młodej parze w przygotowaniach do tego ważnego dnia oraz z poradami dotyczącymi spokojnego przeżywania radości weselnej.

Wybraliśmy dla was kilka ciekawych pozycji.

Naszą listę otwiera książka o bardzo obiecującym tytule „Jak zaplanować idealny ślub” autorstwa Agaty Chróścickiej. Co w niej znajdziemy? Idealny sposób na organizację przygotowań do tej najważniejszej w życiu uroczystości. Czyta się ją niezwykle przyjemnie, bo jest napisana w lekki, dowcipny sposób, przy czym niesie ze sobą ważne merytorycznie informacje. Nad jej powstaniem oprócz autorki pracowało wielu doświadczonych konsultantów ślubnych, z chęcią dzielących się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Polecamy także książkę „Ślub i wesele. Poradnik bez kantów”. Napisały ją wspólnie Katarzyna Gajek oraz Marta Barlak – jest propozycją drugą na liście. Dzięki niej każda młoda para narzeczonych może poznać sposób na przygotowanie się do ślubu bez stresów, niepokojów i nerwów. To istny poradnik o tym kiedy i co trzeba załatwić, jak wygląda sam ślub i ile to wszystko tak naprawdę kosztuje. Najważniejsze porady weselne w pigułce i w dobrej cenie, dlatego właśnie ta lektura zasługuje na miejsce drugie w naszym zestawieniu.

Pozycja nr 3 to: „Ślub doskonały. Poradnik dla młodej pary” napisana przez Sarah Ivens. W istocie – z książki można na spokojnie dowiedzieć się co można zrobić, aby ten dzień był doskonały, niezapomniany, wyjątkowy. Całe mnóstwo praktycznych wskazówek, przykładów i niezawodnych rad – to niezbędna pomoc dla wszystkich przyszłych małżonków, którym zależy na tym, by tego dnia wszystko było dokładnie takie, jakie sobie to wymarzyli.

Jeśli chodzi o pozycję numer cztery postawiliśmy na opracowanie zbiorowe „Dziennik naszego ślubu” wydawnictwa MWK. Jest to swoisty przewodnik prowadzący zakochanych przez tajniki organizacji nie tylko samego ślubu, ale też przyjęcia weselnego. Można się tutaj poznać wiele sekretów i szczegółów, dzięki którym z teorii trudna organizacja ślubu stanie się nie tylko prosta, ale i przyjemna. Od zaplanowania wydatków po usadowienie gości. Absolutna lektura obowiązkowa dla przyszłej młodej pary.

Nasze zestawienie zamyka kolejna wartościowa książka, jaką jest „Ślub i wesele. Instrukcja obsługi.” Autorka Anna Lucci obrała sobie za cel stworzenie poradnika dla młodych ludzi, który pozwoli im na cieszenie się całym okresem przygotowań do tego wspaniałego wydarzenia. Można znaleźć wiele recenzji mówiących o tym jak bardzo lekka, dowcipna, ale też merytoryczna jest ta wciągająca lektura.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *