5 najlepszych książek o rozwodach

17 czerwca, 2018

W pięciu najlepszych książkach o rozwodach znalazło się wiele ważnych rad i wskazówek. Najważniejsze z nich odpowiadają na pytania: w jaki sposób poradzić sobie z rozwodem? W jaki sposób odzyskać poczucie własnej wartości? Jak odnaleźć szczęście? W jaki sposób zbudować nowy związek mając za sobą burzliwy rozwód? Książki te przedstawiają sprawy rozwodowe z różnorakiego punktu widzenia: psychologów, psychiatrów, duchownych oraz przede wszystkim tych, którzy mają już to doświadczenie za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

”Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia”

Poradnik przeznaczony jest dla osób, które w danej chwili mierzą się z problemem rozstania, rozwodu, zakończenia trudnego związku lub utratą bliskiej osoby. W niniejszej pozycji autor przedstawia 19-stopniowy system mający pomóc przystosować się do nowego życia po traumatycznych przeżyciach. Proces ten jest ilustrowany przez system cegiełek- od zaprzeczenia po osiągnięcie wolności. Rady autora sprawiają, że czytelnik odczuwa praktyczne wsparcie oraz motywację do rozwoju. Dzięki zastosowaniu się do zaleceń człowiek powoli zaczyna powracać do normalnego życia i zaczyna czerpać z niego przyjemność.

”Jestem po rozwodzie i co dalej?”

Książka ta jest próbą podjęcia tematu rozwodu, niepowodzeń w małżeństwie z perspektywy wiary i Jezusa Chrystusa. Zamierzeniem autora jest to, aby chociaż jedna osoba, której małżeństwo rozpadło się, zwróciła się do poszukiwania Boga, do swojego miejsca w kościele. Książka ma za zadanie przywrócić nadzieję tym, którzy ją utracili poprzez nieudane związki i małżeństwa. Dla autora ważne jest to, aby rozwodnicy ponownie zwrócili się do Boga i poszukali swojej właściwej drogi raz jeszcze, ale w oparciu o kościół i Boże błogosławieństwo.

”Rozwód i ponowne małżeństwo”

Ta książka porusza także temat szeroko pojętego problemu rozwodu, ale w kontekście coraz częstszych rozstań, które zaobserwowano w społeczeństwie polskim. Autor na początku stawia pytanie: czy rozwód stał się ulubionym sposobem rozwiązywania problemów w małżeństwie? Dalej stara się umiejscowić rozwód w kulturze chrześcijańskiej, jego moralne aspekty i kontrowersje z nim związane. Porusza także temat tego, jak do rozwodu podchodzą różne środowiska w ramach chrześcijańskiego kościoła- przedstawia cztery główne aspekty tychże podejść.

”Rozwód początkiem życia”

Niniejsza pozycja na temat rozwodu ma za zadanie przeprowadzić daną osobę przez trudny czas w trakcie lub po rozwodzie. Autor na początku stara się nazwać wszelkie uczucia, które towarzyszą rozstaniu z niegdyś ukochaną osobą. Uświadamia czytelnika, że bezsens życia, poczucie osamotnienia, strach to naturalne stany osoby, która właśnie zakończyła pewien etap swojego życia. Jednak co najważniejsze w tej książce- autor wyraźnie stara się ukazać, że rozwód może być także początkiem czegoś nowego, zaskakującego, czegoś, co pozwoli nam na nowo odnaleźć swoją drogę życiową, sens działania.

”Rozwód i separacja”

Ostatnia pozycja z listy pięciu najlepszych książek o rozwodach jest kompleksowym kompendium wiedzy na temat rozwodu i separacji. Jednak prócz typowo prawnych aspektów tych zagadnień, książka porusza także temat szczegółowego przebiegu postępowań sądowych w tychże sprawach. Co innowacyjne, poruszono także temat rozwodu w wymiarze transgranicznym, co w kontekście obecnych czasów wydaje się bardzo ważnym aspektem. Co bardzo ważne, opracowanie charakteryzuje się przystępnym językiem, który powinien być zrozumiały dla większości osób zainteresowanych tą tematyką.

Ważne żeby podczas rozwodu znaleźć dobrego adwokata od rozwodów. Kliknij Tutaj i Sprawdź ofertę krakowskiego adwokata – Pani Mecenas Małgorzata Tokarz.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *