5 najlepszych książek o szkoleniach menedżerów

19 czerwca, 2018

Każdy szanujący się przedsiębiorca stara się zawsze pogłębiać swoją wiedzę, aby to, co już osiągnął, było tylko przyczynkiem do dalszego jego rozwoju. Dzięki inspirującym książkom może poszerzać swoje horyzonty, modyfikować własne strategie działań biznesowych, odkrywać nowe możliwości dla swoich projektów. Firma szkoleniowa GenWhy organizuje w Krakowie bardzo ciekawe szkolenia biznesowe dla firm. Co roku wydawanych jest wiele książek i poradników o tematyce biznesowej, które przeznaczone są dla menadżerów i spośród nich można wybrać kilka najciekawszych i najbardziej inspirujących tytułów.

“7 nawyków skutecznego działania”

Autorem książki pod tutułem “7 nawyków skutecznego działania” jest Stephen R. Covey. Jest on jednym z najbardziej wpływowych autorów w USA. W książce autor uczy jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty własnych działań. Wg Covey’a należy kierować się przy tym wewnętrzną uczciwością oraz poszanowaniem ludzi. Wypracowanie siedmiu nawyków może doprowadzić do twórczych zmian wewnętrznych oraz kształtowania lepszych relacji z innymi. Dzięki temu możliwe jest także objęcie inspirującego przywództwa na wielu poziomach.

“Od dobrego do wielkiego”

James C. Collins w książce “Od dobrego do wielkiego” przedstawia kod DNA, który jest podstawą największych przedsiębiorstw. Wraz z zespołem badaczy wyodrębnił zestaw cech i działań, które sprawiają, że niektóre przedsiębiorstwa wspinają się na dużo wyższy poziom niż  pozostałe. Przedstawia tutaj sposoby na zaszczepienie tego swoistego “kodu sukcesu” do każdej firmy, przez co osoby zarządzające przedsiębiorstwami mogą w radykalny  i co najważniejsze, pozytywny sposób zmienić postrzeganie i działanie firmy.

“Winning znaczy zwyciężać”

Autorzy Jack i Suzy Welch w trzech częściach opisują działanie i funkcjonowanie przedsiębiorstw a także podpowiadają, jak najlepiej radzić sobie w każdej z tych sfer. Pierwsza część poświęcona jest firmie od środka, mówi o przywództwie, doprowadzaniu do zmian i wyłanianiu zwycięzców. Druga część dotyczy czynników zewnętrznych, konkurencji, strategii i fuzji. Ostatnia część to etapy kariery zawodowej. Opisane jest poszukiwanie odpowiedniego zajęcia dla siebie a także uzyskiwanie odpowiedniego balansu między życiem zawodowym a prywatnym.

“Teraz odkryj swoje silne strony”

Wielu menadżerów i ludzi biznesu ma spory kłopot z określeniem swoich własnych talentów oraz silnych stron, nie potrafią ich także właściwie wykorzystać. Marcus Buckingham oraz Donald O. Clifton stworzyli rewolucyjny program, dzięki któremu czytelnicy mogą odkryć swoje talenty, następnie przekuć je w silne strony i dzięki temu odnosić większe sukcesy w biznesie, życiu osobistym lub w innych dziedzinach życia. Kluczowym elementem jest Profil StrenghtsFinder, program zawierający 34 zasadnicze cechy, które przy odpowiedniej interpretacji mogą zostać wykorzystane dla odnoszenia sukcesów.

“Wywieranie wpływu na ludzi”

Książka pod tytułem “Wywieranie wpływu na ludzi” autorstwa Roberta B. Cialdiniego zyskała ogromną popularność nie tylko wśród specjalistów od marketingu czy psychologów ale także wśród szerokiej publiczności. Przetłumaczono ją na ponad dwadzieścia języków z sprzedano w ponad 2 milionach egzemplarzy. W książce tej czytelnik odkryje proste mechanizmy psychiczne stosowane w marketingu, mediach czy sprzedaży, które odpowiadają za złożone i niejednokrotnie trudne do zrozumienia motywy postępowania innych ludzi.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *