Antykwariat Amicus zaprasza do literackiej przygody

5 grudnia, 2018

Dla wszystkich, którzy czują w sobie zew przygody, internetowy antykwariat Amicus oferuje powieści przygodowe. Ich akcja najczęściej rozgrywa się w podróży i opiewa w wiele zaskakujących wydarzeń. Historia rozwija się tu dynamicznie, a bohaterowie często stają przed zadaniami wymagającymi nie lada odwagi i zaradności. Czytelnik, towarzysząc postaciom w niezwykłych, często tajemniczych zdarzeniach, otrzymuje potężny zastrzyk przeżyć i wspaniałą rozrywkę.

Podobnie jak same podróże, książki przygodowe bawią, uczą i kształtują właściwe postawy. Choć powieść przygodowa wywodzi się z realistycznych zapisów w dziennikach podróżniczych, to z czasem w twórczości przygodowej zaczęły pojawiać się także wątki z gatunku fantastyki naukowej. Dla wielu czytelników powieść przygodowa to odskocznia od codzienności. Atrakcyjność tego gatunku przekłada się na ogromną popularność literatury przygodowej i jej autorów. Do najbardziej uznanych na świecie twórców powieści przygodowej należą m.in. Karol May, Juliusz Verne, James Oliver Curwood, James Fenimore Cooper. Natomiast w Polsce sławę w tym gatunku zyskał Henryk Sienkiewicz opisując przygody Stasia i Nel.

Książki Przygodowe

Ze względu na swoją uniwersalną, rozrywkową formę, literatura przygodowa zyskała sobie zróżnicowane grono miłośników. Jest lubiana przez dzieci, młodzież, jak i dorosłych odbiorców. Mając to na uwadze, w naszych zbiorach gromadzimy książki przygodowe dla czytelników o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku.

Klasykami na półkach naszego antykwariatu są powieści Juliusza Verne’a, w tym perełka- ilustrowana “Tajemnicza wyspa” w wydaniu z 1955 roku. Godny uwagi jest również zbiór “Naokoło świata” wydawnictwa ISKRY, gromadzący najlepsze pozycje polskiego i światowego reportażu.

W naszym antykwariacie na kartach książek mieszkają ulubieńcy dzieci i młodzieży, często znani tylko z wydania filmowego. Przezabawne, ilustrowane przygody Mikołajka, autorstwa duetu Goscinny-Sempé, mogą dostarczyć radości całej rodzinie. Polecamy również, szczególnie dla młodych dam, mądre i krzepiące powieści Kornela Makuszyńskiego, przedstawiające dziewczęce perypetie.

Inne

To tylko niektóre z dostępnych u nas pozycji. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą książek przygodowych Antykwariatu Amicus.Zapisz

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *