Najlepsze książki 2017

27 grudnia, 2017

Rok 2017 przyniósł czytelnikom wiele ciekawych pozycji. Premiery niektórych z nich były oczekiwane przez długi czas i wzbudziły bardzo dużo emocji. Wśród książek, które zostały uznane za najlepsze w 2017 roku znajdują się zarówno polskie premiery rodzimych autorów i autorek, jak również wiele pozycji od zagranicznych twórców. Duże zróżnicowanie tematyki oraz rodzajów książek gwarantuje, że wśród najlepszych książek tego roku każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Najlepsze książki w 2017 roku

Najlepsze książki 2017Wśród książek napisanych przez polskich autorów, mianem jednej z najlepszej w roku 2017 (i zdecydowanie również jednej z najbardziej wyczekiwanych pozycji) nie mogło zabraknąć “Wotum nieufności” Remigiusza Mroza. Część ta otwiera nową serię autora “w kręgach władzy”. Doskonały thriller i porywająca fabuła – wszystko to osadzone w klimacie zawziętych walk politycznych i rozterek polityków, którzy stoją po przeciwnych stronach barykady. Mocna powieść w której można odnaleźć bardzo dużą dozę realności.

Kolejną wartą uwagi premierą, która miała miejsce w 2017 roku jest książka Wojtka Chmielarza “Zombie”. Jest to druga pozycja z cyklu gliwickiego – według krytyków i recenzentów jeszcze lepsza niż poprzednia. Przyciągająca wzrok okładka i jeszcze lepsza treść – to jedno zdanie w pełni opisuje tę pozycję. Z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy przepadają za mocnymi i szokującymi kryminałami, które trzymają w napięciu do ostatniej kartki.

"Sto milionów dolarów" - Lee Child“Sto milionów dolarów” autorstwa Lee Childa to kolejna już książka znanego pisarza, która wprost zawładnęła polskim rynek czytelniczym. To już 21 tom popularnej serii kryminału mieszającego się z thrillerem w którym po raz kolejny czytelnik śledzi losy Jacka Reachera. W przypadku tej książki czytelnik śledzi jego losu z roku 1996 roku, chwilę po tym, gdy bohater dostaje medal za udaną misję na Bałkanach. Lee Child po raz kolejny zaskakuje swoich fanów niebanalną fabułą oraz charakterystycznym stylem pisania.

Wszystkim wielbicielom fantasy (tym starszym i tym nieco młodszym), z pewnością spodoba się kolejna książka, która swoją premierę w lipcu tego roku. Mowa tutaj o pozycji, która choć z pozoru niepozorna (być może głównie za sprawą niezbyt przyciągającej okładki), mimo wszystko została doceniona przez wiele osób. “Moja Lady Jane” (Jodi Meadows, Cynthia Hand, Brodi Ashton) łączy w sobie doskonałą fabułę, jak również nieco błazeński styl narracji – jest doskonałą lekturą na wieczór, która z pewnością przyniesie czytelnikowi dużą dozę śmiechu oraz chwilę relaksu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *