Nowości książkowe dla dzieci 2017

16 maja, 2017

W 2017 roku na polskim ryku wydawniczym pojawiło się wiele nowości książkowych skierowanych do najmłodszych czytelników. Te książki są idealnym pretekstem do rozwinięcia w dzieciach pasji czytania, a także po prostu do spędzenia czasu wraz z rodzicami – na przykład na wieczornym czytaniu do poduszki. Różnorodność tych pozycji sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie – coś co będzie stanowiło idealną lekturę dla dzieci w każdym wieku.

Dziecięce nowości książkowe w roku 2017

Jedną z takich propozycji, które ukazały się w tym roku na rynku jest książka pod tytułem “Duszan”, autorstwa Antoniny Todorović. Jest to ciepła opowieść o chłopcu, którzy przeżywa niesamowite przygody i odkrywa wiele tajemnic. Z pewnością spodoba się wszystkim dzieciom, które lubią odkrywać nieznane oraz szukają lekkiej, przygodowej pozycji do lektury. Przekazuje wiele nieprzemijających wartości – przede wszystkim o sile przyjaźni oraz braterskiej miłości, a także o mocy wyobraźni i fantazji.

Nowości książkowe dla dzieci 2017Kolejna pozycja “Burze kuchenne i bestie bezsenne. Dziewczynka” jest przeznaczona dla dzieciaków powyżej 4 roku życia (ze względu na treść raczej dla dziewczynek, choć książka występuje również w wersji dla chłopców). Na uwagę w tej pozycji zasługuje przede wszystkim niebanalna formuła oraz treść, która spodoba się wszystkim małym czytelnikom. Idealna do wspólnego czytania z rodzicami, ze względu na przekazywane informacje i wartości dotyczące zwykłych, codziennych sytuacji, zmagań i problemów. Atrakcją dla dziecka jest możliwość wpisania swojego imienia w wyznaczone miejsca – dzięki temu każda dziewczynka może stać się prawdziwym bohaterem książkowym.

“Podróż do wnętrza ucha” to przykład książki, która bawi, rozwija i uczy w jednym. Stanowi doskonałe meritum wiedzy na temat narządu, jakim jest ucho – informacje są przedstawione w sposób łatwy i zabawny, przystosowany do najmłodszych. Na uwagę zasługują barwne ilustracje i obrazki, które znacznie uprzyjemniają i czynią proces czytania pozycji znacznie bardziej atrakcyjnym. Być może ta pozycja rozbudzi w dzieciach zainteresowanie anatomią człowieka? Z pewnością warto się o tym przekonać – przednia zabawa podczas czytania gwarantowana.

Świetną propozycją dla dzieci jest także książka “Spacer”, autorstwa Katarzyny Boguckiej. Książka w formie obrazów, którym nie towarzyszy ani jedno słowo – może stanowić idealny pretekst do snucia opowieści na temat przedstawionych wydarzeń, które dotyczą całego życia człowieka i wielu problemów z którymi się styka. Świetnie rozwija wyobraźnię i może stanowić idealne dopełnienie czasu dziecka spędzonego z rodzicami na dobrej zabawie.

Wśród polecanych nowości warto także zwrócić uwagę na książkę “Złota różdżka” Hoffmanna – klasyka literatury niemieckiej z pewnością jest warta zainteresowania, przede wszystkim ze względu na swoją formę oraz humor, który spodoba się nie tylko najmłodszym, ale również nieco starszym czytelnikom.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *