5 najlepszych książek o wodzie

11 sierpnia, 2018

Istnieje wiele pozycji, które mówią o wodzie w literaturze. Trudno jest utworzyć dokładne zestawienie, które książki są godne polecenia. Jednak jest nadzieja, że poniższe zestawienie pomoże znaleźć tą dobrą książkę o wodzie.

Woda w przyrodzie

Pierwszą pozycją, którą można polecić to „Woda. Obraz energii życia”. Książka jest zilustrowana wieloma zdjęciami zamrożonej wody przypominając swym wyglądem piękne kryształy. Cała książka jest ciągiem badań, którym poddawano wodę oddziaływaniu różnym czynnikom jak na przykład muzyka. Badania okazały się sukcesem, ponieważ wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Kolejną pozycją, którą można polecić „Książka do picia, czyli rewolucja w oczyszczaniu wody”. Pomysł opiera się na tym, że książka niemal całkowicie oczyszcza wodę. Pomysł wyszedł z USA z wykorzystaniem nanotechnologii. Może taką książkę nie można do końca przeczytać, ale śmiało trzeba przyjrzeć się projektowi. Książka jest zarówno filtrem jak i instrukcją dlatego warto oczyszczać wodę przeznaczoną do picia. Każda strona książki jest pokryta zabójczymi dla bakterii nanocząsteczkami srebra, które je po prostu zabija. Taka metoda jest również stosowana do oczyszczania wód znajdujących się w oczyszczalni ścieków. Książka nie do końca edukacyjna, ale z pewnością przyczynia się do oczyszczenia wody w 99%. Jedną z najczystszych wód w Polsce to woda mineralna Żywiec Zdrój, którą możesz kupić w hurtowni spozywczo.pl.

Woda w literaturze

Pojęcie wody nie trzeba od razu łączyć tylko ze zjawiskami w przyrodzie. Istnieje dużo książek, w których wykorzystano motyw wody. Pierwszą taką książką w zestawieniu jest „Wody wielkie”. Fabuła skupia się ku głównego bohatera, który został oskarżony o zastrzelenie afrykańskiego uchodźcy. Zadajemy sobie pytania: dlaczego został zabity? Cała książka trzyma w napięciu i motyw wody tutaj ma charakter symboliczny. Wielkie wody kojarzą się nam przede wszystkim z wielkim kataklizmem i poniekąd tak jest w tej książce. Pewien porządek czy też normalność zostaje zburzona zupełnie jakby wielka woda zabrała cały dobytek właściciela gospodarstwa. W tym przypadku wielka woda zabiera coś co jest pozornie najważniejsze – a mianowicie człowieczeństwo.

Kolejna pozycja to „Na spokojnych wodach”. Akcja książki rozpoczyna się od tego, że ciało kobiety oplątanej w sieć wypływa na powierzchnię. Od tej pory zaczynają się schody. Jak się okazuje mała społeczność posiada swoje sekrety, które się wiążą ze sobą. Książka trzyma w napięciu do samego końca. Nigdy nie wiadomo co ukaże zakończenie takiej historii.

Następną pozycją, którą można polecić jest „Krzyk pod wodą”. Akcja rozpoczyna się w Kopenhadze w której dochodzi do brutalnego morderstwa. Portret psychologiczny mordercy skrywa mroczną tajemnicę. Dodatkowo poszlaki wskazują, że to on może okazać się mordercą ze względu na ślady krwi, które znaleziono na jego ubraniu. Dodatkowym plusem jest to, że książka w 2010 roku została wyróżniona nagrodą na najlepszą duńską powieść kryminalną. Ostatnią pozycją jest „Woda dla słoni”. Książka opowiada o polskim studencie weterynarii, który dowiaduje się o śmierci rodziców. W jednej chwili rzuca studia i przyłącza się do okolicznego cyrku. To porywająca opowieść, w której każdy znajdzie cząstkę siebie.Zapisz

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *