Sztuka odpowiedniego negocjowania nie jest rzeczą prostą. Szczególnie w biznesie umiejętność odpowiedniego komunikowania się jest niezmiernie ważna, do osiągnięcia satysfakcjonującego dla wszystkich stron porozumiewania. Na rynku można spotkać się z wieloma ciekawymi pozycjami na temat przeprowadzania negocjacji w biznesie. Oto najlepsze z nich.
Najciekawsze książki na temat przeprowadzania negocjacji biznesowych
„Sekrety udanych negocjacji” (Dowson R.) – książka napisana bardzo lekkim i wciągającym językiem przez amerykańskiego autora, który pracował dla wielu organizacji i przedsiębiorstw. Jej wielką zaletą oprócz przystępnej treści jest przede wszystkim zamieszczenie wielu przykładów, obrazujących poprawnie przeprowadzone negocjacje oraz istotne dla nich aspekty. Wszystko to sprawia, że pozycja jest idealna zarówno dla osób, które posiadają już doświadczenie w temacie, jak i również dla wszystkich tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesowych negocjacjach.
„Dochodząc do tak. Negocjowanie bez poddawania się” (Fisher R., Ury W., ) Książka uznawana obecnie za jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych pozycji na temat negocjowania. Prawdziwy klasyk wśród literatury na ten temat – jej wielką zaletą jest przejrzystość oraz wieloaspektowa treść, uwzględniająca wszystko to, co jest najważniejsze w komunikacji.
Kolejnymi bardzo docenionymi przez krytyków i wielu czytelników książkami o negocjacjach w biznesie są pozycje „Sztuka strategii. Teoria gier w biznesie i życiu prywatnym” oraz „Jak skutecznie omijać nie w biznesie”. Pierwsza pozycja traktuje o tytułowej teorii gier. Przede wszystkim dzięki zawartych w książce treściom można nauczyć się strategicznego myślenia, które jest bardzo przydatne w sztuce negocjacyjnej. Ponadto znajduje się w niej szereg wskazówek na temat trudnej sztuce współpracy z innymi i sposobem doskonałego wyrażania swoich myśli oraz pragnień. Druga z ukazanych pozycji zawiera aż 30 nowatorskich pomysłów na dochodzenie do swojej racji – metody te, poparte są wieloma obrazowymi przykładami, które ułatwiają przyswojenie czytanych treści oraz ich umiejętne wykorzystanie w praktyce.
Brak komentarzy